loading...

بروز شو

نکات سئوی وبلاگ موضوعات مناسب را پیدا کنید فرمت های وبلاگ دوستدار SEO را انتخاب کنید پست های خود را بهینه کنید محتوای خود را ساختار دهید از رسانه های غنی استفاده کنید متن جایگزین را به تصاویر

سئوی وبلاگ: 10 راه برای جذب خوانندگان بیشتر به وبلاگ شما

علیرضا بازدید : 52 دوشنبه 12 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

نکات سئوی وبلاگ

 1. موضوعات مناسب را پیدا کنید
 2. فرمت های وبلاگ دوستدار SEO را انتخاب کنید
 3. پست های خود را بهینه کنید
 4. محتوای خود را ساختار دهید
 5. از رسانه های غنی استفاده کنید
 6. متن جایگزین را به تصاویر اضافه کنید
 7. لینک داخلی
 8. دوستدار موبایل باشید
 9. پست مکرر
 10. در رسانه های اجتماعی درگیر شوید

01. موضوعات مناسب را بیابید

اخبار ناگوار: بسیاری از نویسندگان مشتاق با سایت های وبلاگی تاسیس شده قبلاً موضوعات مربوط به صنعت شما را پوشش داده اند. بنابراین، چگونه می توانید مطمئن شوید که پست های وبلاگ خود در موتورهای جستجو برجسته هستند؟ تحقیق و قصد.

 ساخت ایمیل تنها در 4 دقیقه | آموزش کامل ساخت [Gmail + Yahoo]


مخاطبان هدف وبلاگ خود را شناسایی کنید

هنگام راه اندازی یک وبلاگ، وبلاگ خود را فقط بر روی چند موضوع متمرکز کنید. پست هایی ایجاد کنید که به نیازها، نکات دردناک و سوالات مخاطبان هدف شما پاسخ دهد. این تجربه متناسب، نحوه مشاهده سایت شما توسط موتور جستجو را به عنوان یک مرجع در این موضوعات بهبود می بخشد و به طور همزمان ارزشی را برای خوانندگان شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، دارای وبلاگ های جداگانه در زمینه تناسب اندام، تجارت الکترونیک، رستوران ها و موارد دیگر است.

عناوین مختلف سئوی وبلاگ و پست های مورد استفاده برای نشان دادن مخاطبان مختلف از عناوین مختلف سئوی وبلاگ و پست ها برای نشان دادن مخاطبان مختلف استفاده می شود.


تحقیق کامل کلمات کلیدی را انجام دهید:

اولین هدف تحقیق شما این است که کلمات کلیدی تخصصی خود را هدف قرار دهید تا بهترین موضوعات را برای نوشتن پیدا کنید. فقط یک یادآوری: کلمات کلیدی عبارت های کوتاهی هستند که شخص در موتور جستجو وارد می کند. با قرار دادن این کلمات کلیدی در محتوای خود، شانس خود را برای ظاهر شدن در نتایج مربوط به آن پرس و جو خاص افزایش خواهید داد. در حالت ایده‌آل، شما می‌توانید محبوب‌ترین عبارات را برای جلب توجه بیشتر به پست‌های خود انتخاب کنید. با این حال، این اصطلاحات گسترده و محبوب بسیار رقابتی هستند و معمولاً طیف وسیعی از نتایج را نشان می دهند.


به عنوان مثال، فکر کنید اگر شخصی در یک موتور جستجو «کیک» را تایپ کرد: قصد او چندان واضح نیست - و نتایج این ابهام را منعکس می‌کند. در این مورد، شما با صفحات قوی مانند ویکی‌پدیا، وبلاگ‌های دستور پخت بسیار تثبیت شده و فیلم «کیک» در سال ۲۰۱۴ رقابت خواهید کرد.


وقتی صحبت از انتخاب کلمه کلیدی به میان می‌آید، بیشتر همیشه بهتر است، زیرا این کلمات دقیق‌تر و بسیار کمتر رقابتی هستند (مثلاً «دستور پخت کیک پوند پرتقالی بدون گلوتن».) این کلمات کلیدی «دم دراز» به شما امکان می‌دهند تا یک مورد خاص را هدف قرار دهید. هدفی که مستقیماً به پرسش مخاطبان شما پاسخ می دهد.


آن کلمات کلیدی با هدف خاصی را پیدا کنید که حجم جستجوی بالایی دارند. با این حجم، رتبه بندی رقابتی تر می شود.


برای یافتن کلمات کلیدی مناسب، تمام موضوعات گسترده (همچنین به عنوان "موضوعات بذر" شناخته می شود) را که می خواهید درباره آنها بنویسید فهرست کنید. سپس آنها را به موضوعات تخصصی تر تقسیم کنید. برای یک فود بلاگر، موضوعات تخمه می تواند این باشد: کیک، سوپ، سالاد و .... موضوعات تخصصی تر می تواند مثلاً سوپ قارچ زمستانه، سوپ هویج و زنجبیل و ... باشد.


از این ابزارهای مفید (و رایگان) SEO برای یافتن کلمات کلیدی عالی برای موضوعات مقاله و کشف حجم جستجوی آنها استفاده کنید.


برخی از ابزارهای مورد علاقه ما برای یافتن موضوعات وبلاگ عبارتند از:


Semrush – اغلب برای تحقیق کلمات کلیدی و داده های رتبه بندی آنلاین، از جمله معیارهایی مانند حجم جستجو و هزینه به ازای هر کلیک استفاده می شود.

Ahrefs – ابزاری که هنگام ورود به منطقه تحقیق کلمات کلیدی خود، پیشنهادات زیادی به شما می دهد. پس از انتشار پست، از Ahrefs برای ردیابی عملکرد وبلاگ خود در رتبه بندی جستجو در هفته در هفته استفاده کنید.

Answer the Public – ابزاری که لیست بزرگی از سوالات و عبارات مرتبط در مورد موضوع انتخابی شما را در اختیار شما قرار می دهد.

کلمات کلیدی در همه جا – یک برنامه افزودنی کروم که حجم جستجو برای کلمات کلیدی مختلف را نشان می دهد. عالی برای استفاده در ترکیب با قبلی.

اسکرین شات از ابزار Ahrefs که برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی و بهبود سئوی وبلاگ استفاده می شود تصویری از ابزار Ahrefs که برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی و بهبود سئوی وبلاگ استفاده می شود.

راهنمای گام به گام: چگونه یک ویدیو را در یوتیوب آپلود کنیم


به قصد نگاه کن

اشتباه رایجی که وبلاگ نویسان هنگام بهینه سازی محتوای خود مرتکب می شوند این است که محتوایی را می نویسند که هدف از نظر گوگل را برآورده نمی کند. شما ممکن است

کلمه کلیدی را پیدا کرده‌اید که فکر می‌کنید کاملاً با مقاله شما مطابقت دارد، اما اگر مقاله به آنچه که گوگل معتقد است جستجوگر به دنبال آن است نپردازد، احتمالاً مقاله شما رتبه‌بندی نخواهد شد. به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی «الگوهای خبرنامه» را با یک پست وبلاگ خطاب می کنید، اما صفحه نتایج جستجو بر روی صفحات محصول تمرکز می کند، احتمالاً پست شما در صفحه اول ظاهر نمی شود. برای جلوگیری از این امر، به SERP زنده کلمه کلیدی نگاه کنید و قبل از نوشتن، هدف را تأیید کنید.

انجام تحقیقات رقابتی

بهترین راه برای حمایت از رقابت شما؟ آسان: فقط آن را در گوگل جستجو کنید. دومین وظیفه تحقیقاتی شما این است که بفهمید چگونه محتوای خود را فراتر از آنچه قبلاً رتبه بندی می کند بهبود دهید. افراد Moz این ایده را "محتوای 10 برابری" می نامند، که به معنای ایجاد محتوایی است که 10 برابر بهتر از آن چیزی است که در صفحه نتایج اول رتبه بندی می شود.


ابتدا کلمات کلیدی انتخابی خود را جستجو کنید و به 5 تا 10 رقیب برتر خود نگاه کنید تا نوع محتوای مورد نظر مردم هنگام جستجوی آن عبارت را درک کنید. همچنین، به میانگین طول پست‌های وبلاگ توجه کنید و سعی کنید در آن محدوده بمانید. می توانید از این پست ها الهام بگیرید تا مطمئن شوید که کامل ترین و عمیق ترین مقاله ممکن را می نویسید.


سپس، به ارزش افزوده‌ای فکر کنید که فقط شما می‌توانید در قطعه خود ارائه دهید. شاید چندین دستور پخت کیک شکلاتی بدون آرد را امتحان کرده باشید و یک ماده جادویی را کشف کرده باشید. شاید تصاویر شما بسیار جذاب تر از تصاویری باشند که در نتایج برتر دیدید؟ یا ویدیویی ساخته اید که شامل تمام مراحل دستور پخت است؟ همه این عناصر می توانند محتوای شما را به سطح بالاتری ببرند و به نشان دادن قدرت و تخصص شما به گوگل کمک کنند.

 


02. فرمت های وبلاگ سازگار با سئو را انتخاب کنید
 

همانطور که در بالا ذکر شد، برای پیشی گرفتن از رقبا، باید محتوایی بنویسید که ارزش داشته باشد. موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ یا یاهو اغلب محتوای جامع و مبتنی بر تحقیق با داده های اصلی را در اولویت قرار می دهند.

 

هنگام طوفان فکری ایده های بالقوه وبلاگ، این قالب های وبلاگ را در نظر بگیرید که اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهند:


فهرست ها

آموزش ها

راهنمای عمیق "چگونه"

اینفوگرافیک

پست های جمع بندی تخصصی

مطالعات موردی

پست های مبتدی "چیست".


 

محتوای همیشه سبز بنویسید

کلمات کلیدی را انتخاب کنید که مردم در تمام طول سال، برای سال‌های آینده جستجو می‌کنند، که به عنوان موضوعات «همیشه سبز» نیز شناخته می‌شوند. اینها نه تنها ترافیک ثابتی را برای سایت شما به ارمغان می آورند، بلکه نیازی به به روز رسانی مکرر آن نخواهید داشت.


موضوع همیشه سبز: بهترین نمونه های تبلیغاتی


همیشه سبز نیست: نمونه های تبلیغاتی Super Bowl 2019

 


نمونه هایی از عناوین وبلاگ که سئوی وبلاگ شما را تقویت می کنند نمونه هایی از عناوین وبلاگ که سئوی وبلاگ شما را افزایش می دهند


03. پست های خود را بهینه کنید

هنگامی که کلمات کلیدی خود را پیدا کردید و در مورد رقابت خود تحقیق کردید، به سئو مقاله خود بپردازید. با هدایت ترافیک به سایت خود، سئو به شما کمک می کند تا تعداد طرفداران خود را افزایش دهید و حتی شروع به کسب درآمد از وبلاگ خود کنید. همچنین، این راهنما را در مورد طول ایده آل پست وبلاگ بررسی کنید.


کلیدواژه اصلی مقاله خود را در مکان های زیر قرار دهید (خوشبختانه ابزار Wix Blog نیز اجرای همه این عناصر را بسیار آسان می کند):


عنوان پست شما (H1)

اولین پاراگراف پست شما

قسمت اول عنوان سئوی شما

توضیحات سئوی شما

آدرس صفحه پست وبلاگ

چند بار در خود پست، یا تغییرات آن


به یاد داشته باشید: شما برای مردم می نویسید نه موتورهای جستجو. قواعد نوشتن خوب هنوز مهم است. کلمات کلیدی را در نظر نگیرید: طبیعتاً هنگام نوشتن در مورد یک موضوع خاص، این عبارات را درج خواهید کرد. و نگران نباشید - موتورهای جستجو در درک مترادف ها و تغییرات کلمه کلیدی شما بهبود یافته اند، بنابراین می توانید از آنها برای جلوگیری از تکراری به نظر رسیدن استفاده کنید.

 


04. محتوای خود را ساختار دهید

این یکی ممکن است بسیار بدیهی به نظر برسد، اما دنیایی را تصور کنید که در آن مقاله‌ها هیچ پاراگراف، عنوان فرعی یا عنوانی ندارند و متنی به شکل جریانی از آگاهی ظاهر می‌شود. یک پست وبلاگ بدون هیچ ساختاری منظره زیبایی نیست - و موتورهای جستجو نیز موافق هستند.


وقتی از فرمت های مختلف برای متن خود استفاده می کنید، یک برچسب خاص در کد به آنها می دهید. اینگونه است که موتورهای جستجو بین انواع مختلف متن و سلسله مراتب آنها در یک صفحه تمایز قائل می شوند. بنابراین، برای ارائه بهترین تجربه ممکن به خوانندگان خود (و موتور جستجو)، از قالب بندی ساده استفاده کنید.


قطعات HTML سرفصل های H نامیده می شوند و از نظر اهمیت از H1 تا H6 متغیر هستند. این بدان معناست که H1 مهمترین عنوان شما (عنوان مقاله شما)، H2 یک سطح پایین تر (عنوان) و غیره است. به عنوان خواندن روزنامه ای فکر کنید که در آن تیتر اصلی، زیرعنوان و متن پاراگراف دارید.

 


به سراغ قطعه برجسته بروید

تکه‌های ویژه نگاهی اجمالی به یک مقاله است که معمولاً به سؤالی پاسخ می‌دهد که در بالای اولین نتیجه ارگانیک ظاهر می‌شود. یک مطالعه توسط Search Engine Land نشان داد که وقتی یک قطعه برجسته در SERP وجود دارد، نرخ کلیک (CTR) برای اولین نتیجه ارگانیک به زیر 20٪ می رسد و قطعه برجسته 8.6٪ CTR دریافت می کند. این بدان معنی است که شما می توانید در هنگام به دست آوردن این موقعیت، از رقبای خود حمایت کنید.

 

برای افزایش شانس خود برای به دست آوردن قطعه برجسته، عنوان H2 خود را سازماندهی کنید

es با عناوین فرعی واضح. این باعث می‌شود ربات‌های موتور جستجو به راحتی آن‌ها را بکشند و در یک قطعه برجسته خلاصه کنند و شما را در این موقعیت مطلوب رتبه‌بندی کنند.

 


05. رسانه های غنی را ترکیب کنید

از آنجایی که الگوریتم گوگل رتبه بندی را به دلیل رفتار کاربر تعیین می کند، وبلاگ نویسان باید سعی کنند خوانندگان خود را تا زمانی که ممکن است درگیر کنند. به عنوان مثال، افزودن یک قسمت ویدیو یا پادکست به پست خود ممکن است به خوانندگان کمک کند تا مدت بیشتری در صفحه شما بمانند و در نتیجه نرخ پرش شما را کاهش دهد.


علاوه بر این، یک مطالعه مجله موتور جستجو نشان داد که ویدیوهایی که در SERP رتبه بندی می شوند، CTR بالاتری نسبت به سایر انواع محتوا دارند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم یک استراتژی بازاریابی ویدئویی قوی برای وبلاگ خود داشته باشید یا حتی یک پادکست راه اندازی کنید. با ابزار رایگان سازنده ویدیو و پخش کننده پادکست ما شروع کنید.

نمونه ابزار سازنده ویدیو برای استفاده برای ترکیب رسانه های غنی و بهبود SEO نمونه ابزار سازنده ویدیو برای استفاده برای ترکیب رسانه های غنی و بهبود سئو


06. متن جایگزین را به تصاویر اضافه کنید

ضرب المثل معروف "یک تصویر هزار کلمه ارزش دارد" برای اکثر مردم صادق است، اما متأسفانه، این داستان برای موتورهای جستجو متفاوت است. گوگل، بینگ و دیگران نمی‌توانند مانند ما تصاویر را ببینند، بنابراین باید زمینه (به شکل متن) را اضافه کنید تا به آنها کمک کنید عکس‌ها و گرافیک‌های شما را رمزگشایی کنند. افزودن متن جایگزین به تصاویر به موتورهای جستجو کمک می کند تا آنها را بهتر درک کنند و در نتیجه به طور کارآمد آنها را فهرست کنند.


افزودن این توضیحات متنی کوچک همچنین به افراد امکان می دهد تصاویر شما را در جستجوی تصویر گوگل کشف کنند، ترافیک بیشتری به وب سایت شما و در نهایت سئوی وبلاگ بهتر به دست آورید.


برای افزودن متن جایگزین به تصاویر در وبلاگ خود، روی تصویر برای ویرایش دوبار کلیک کنید و بخشی را که می‌گوید «این تصویر را توصیف کنید» در زیر «متن جایگزین» پر کنید. یک نکته عالی برای نوشتن متن جایگزین خوب این است که تصور کنید در حال توصیف تصویر برای دوستی هستید که نمی تواند آن را ببیند.


متن جایگزین نیز بخش مهمی از دسترسی به وب است. این به کسانی که از طریق صفحه خوان به محتوای شما دسترسی دارند اجازه می دهد تا تصاویر همراه شما را بهتر درک کنند.

07. لینک داخلی

تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه یک ربات گوگل از یک صفحه به صفحه دیگر می رسد؟ احتمالا نه. اما ما این راز را به شما می‌دهیم: پیوندها. در واقع، پیوندها مانند یک تار عنکبوت در پشت صحنه صفحات وب سایت شما هستند. هنگامی که از یک پست وبلاگ به صفحه دیگری در همان دامنه (sitename.com) پیوند می دهید، ربات های موتور جستجو (همچنین به عنوان "عنکبوت" شناخته می شوند) می توانند به راحتی تمام صفحات سایت شما را کشف کنند و محتوا را از سر تا پا اسکن کنند. این فرآیند "خزیدن" نامیده می شود. پس از خزیدن، صفحات وب در یک کتابخانه عظیم، با نام مستعار "نمایه گذاری" ذخیره می شوند.


وب‌سایت‌هایی که وبلاگ دارند، 434 درصد صفحات نمایه‌شده بیشتری نسبت به آن‌هایی که ندارند دارند. هر چه تعداد پست های وبلاگ در کتابخانه شما بیشتر باشد، شانس نمایش صفحات شما در نتایج جستجو برای یک پرس و جو مرتبط بیشتر است.


افزودن پیوندهای داخلی بیشتر همچنین به بازدیدکنندگان شما اجازه می دهد تا سایت شما را آزادانه مرور کنند و کلیک ها را برای صفحات بیشتر تسهیل می کند. این به موتورهای جستجو سیگنال می‌دهد که محتوای وب‌سایت شما مخاطبان آن را راضی می‌کند و شما یک تقویت خوب سئوی وبلاگ برای آن دریافت خواهید کرد.


نکته حرفه ای: به جای استفاده از «اینجا کلیک کنید» یا «این را بخوانید»، هنگام پیوند دادن به یک پست وبلاگ داخلی، از متن لنگر توصیفی استفاده کنید. این موضوع زمینه بیشتری را فراهم می کند و درک آنچه در صفحه آینده است را برای موتور جستجو آسان تر می کند.


 

08. دوستدار موبایل باشید

استفاده از دستگاه در همه جا وجود دارد، بنابراین حتی گوگل نه تنها ایندکس کردن نسخه موبایل وب سایت شما را آغاز کرده است، بلکه از آن نسخه برای رتبه بندی سایت ها نیز استفاده می کند. این بدان معناست که وبلاگ‌های بهینه‌سازی شده برای موبایل از افزایش سئوی بیشتری برخوردار می‌شوند. خوشبختانه، اگر از استفاده می‌کنید، قالب‌های وب‌سایت‌های وبلاگ شما به‌طور پیش‌فرض دارای طراحی و ناوبری سازگار با موبایل هستند.

نمونه ای از یک وبلاگ سازگار با موبایل که هم در دسک تاپ و هم در تلفن همراه نشان داده شده است مثالی از یک وبلاگ سازگار با موبایل که هم در دسک تاپ و هم در تلفن همراه نشان داده شده است


09. مکررا پست کنید

راه اندازی وبلاگ مستلزم کمی کار است. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که یک پست وبلاگ بنویسید و منتظر بمانید تا بازدیدکنندگان شروع به ورود کنند. وبلاگ نویسی کمی شبیه به باشگاه رفتن است: انجام منظم آن سخت است، اما مزایای آن بسیار زیاد است. ما نمی گوییم که باید هر روز یک پست 3000 کلمه ای بنویسید، اما می توانید با انتشار هفتگی یا دو هفته ای شروع کنید.


از تجربه ما، وبلاگ نویسی بیشتر می تواند تأثیر زیادی بر سئو وبلاگ داشته باشد. وقتی محتوای تازه و به روز خود را به آن Googlebots های گرسنه ارائه می کنید، آنها همچنان برای مطالب بیشتر باز خواهند گشت. به علاوه، به موتور جستجو فرصت های بیشتری برای رتبه بندی صفحات خود می دهید.


کلید ارسال پست بیشتر ساده است: سازماندهی شده باشید. یک برنامه زمان بندی ارسال می تواند به شما کمک کند تا برنامه وبلاگ خود را به واقعیت تبدیل کنید. در یک برگه اکسل، جدولی ایجاد کنید که شامل تاریخ انتشار هر پست وبلاگ، مهلت نوشتن، برخی از مراجع و کلمات کلیدی مورد نظر شما باشد. داشتن یک دید کلی خوب باعث می شود که احساس کنترل بیشتری داشته باشید و شما را تشویق کند که به برنامه خود پایبند باشید.


برای از بین بردن برخی از کارها، از سایر متخصصان در این زمینه دعوت کنید تا پست های مهمان بنویسند یا فریلنسرهایی را استخدام کنید تا برخی از کارهای سنگین را برون سپاری کنند.

نموداری که تأثیر ارسال مکرر برای بهبود ترافیک و SEOGraph وبلاگ را نشان می دهد که نشان می دهد

تأثیر ارسال مکرر برای بهبود ترافیک و سئو وبلاگ


10. در شبکه های اجتماعی شرکت کنید

اگرچه معمولاً به دلیل قدرت سئوی آن شناخته شده نیست، رسانه های اجتماعی می توانند به معرفی نام شما (و پیوندهای شما) کمک کنند. با به اشتراک گذاشتن پست های وبلاگ ارزشمند، اصلی و خوش نوشته خود در توییتر، لینکدین، اینستاگرام، فیس بوک و موارد دیگر، شانس اینکه شخصی محتوای شما را تقویت کند افزایش می دهید.


موتورهای جستجو این مقدار ترافیک اضافی از شبکه های اجتماعی را به عنوان سیگنالی برای احترام دیگران به وبلاگ شما درک می کنند که می تواند برای سئوی وبلاگ شما معجزه کند.


ساده ترین راه برای انجام این کار این است که یک دکمه اشتراک گذاری و توییت توییتر را در پست های وبلاگ خود اضافه کنید تا خوانندگان شما بتوانند به راحتی درباره آنها پست کنند. همچنین فراموش نکنید که پست‌های وبلاگ منتشر شده خود را در کانال‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید: از قالب‌های آماده باورنکردنی ابزار گرافیک رسانه‌های اجتماعی برای سفارشی‌سازی و ایجاد سروصدای اضافی در مورد پست‌های خود استفاده کنید.

برچسب ها سئو , سایت , بهینه سازی , بلاگ ,
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 16
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 37
 • بازدید ماه : 31
 • بازدید سال : 122
 • بازدید کلی : 3,460