loading...

بروز شو

بازاریابی مجدد در مقابل هدف گذاری مجدد ممکن است قبلاً اصطلاح "بازاریابی مجدد" را شنیده باشید. در حالی که شبیه به هدف گیری مجدد به نظر می رسد، این دو روش متفاوت برای تبلیغ در فیس بوک است: بازاریابی م

هدف گذاری مجدد فیس بوک: چرا اینقدر موثر است و چگونه شروع کنیم

علیرضا بازدید : 57 یکشنبه 11 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

بازاریابی مجدد در مقابل هدف گذاری مجدد

ممکن است قبلاً اصطلاح "بازاریابی مجدد" را شنیده باشید. در حالی که شبیه به هدف گیری مجدد به نظر می رسد، این دو روش متفاوت برای تبلیغ در فیس بوک است:


بازاریابی مجدد فرآیند ارسال ایمیل به مشتریان سابق با پیشنهادات یا اطلاعات مرتبط برای بازگرداندن آنها به سایت شما است.


هدف گذاری مجدد فرآیند نمایش تبلیغات چشم نواز و مرتبط به بازدیدکنندگان قبلی است تا آنها را تشویق کند که از جایی که در سفر خریدار متوقف کرده اند ادامه دهند یا خرید دیگری انجام دهند.

چرا هدف گذاری مجدد تبلیغات فیس بوک اینقدر موثر است؟

شما می توانید از یک صفحه تجاری فیس بوک برای تبلیغ وب سایت خود به صورت رایگان استفاده کنید. کاربران فیس‌بوک به‌طور متوسط ​​هر روز 38 دقیقه را در این پلتفرم سپری می‌کنند که فرصتی بزرگ برای دسترسی به بازدیدکنندگان و مشتریان قبلی شما فراهم می‌کند. کنترل مخارج روی این پلتفرم مبتدی پسند نیز آسان است.

آنها افرادی را هدف قرار می دهند که قبلاً به سایت شما رفته اند

مهمتر از همه، هدف گذاری مجدد تبلیغات با تبلیغات استاندارد فیس بوک متفاوت است. اجرای تبلیغات آنلاین می تواند مشکل باشد. شما باید مخاطبان خود را بشناسید و مهمتر از آن، نحوه استفاده از پارامترهای پلتفرم تبلیغاتی برای دسترسی به آنها را بشناسید.


با هدف گذاری مجدد، تبلیغات شما برای افرادی که در سایت شما حضور داشته اند، برند شما را می شناسند و قبلاً به پیشنهادات شما علاقه نشان داده اند، هدف قرار می گیرد.

ساخت ایمیل تنها در 4 دقیقه | آموزش کامل ساخت [Gmail + Yahoo]

تبلیغات شخصی سازی شده و در نتیجه جذاب تر است

احتمالاً در فیس‌بوک یا سایر پلتفرم‌ها یک تبلیغ هدف‌گیری مجدد را دیده‌اید: تصویر یا توضیحی از محصول آشنا که چند روز پیش مشاهده کرده‌اید به‌عنوان یک تبلیغ ظاهر می‌شود، و شما برای جلب توجه متوقف می‌شوید. به خاطر می آورید که فرآیند پرداخت را کامل نکرده اید زیرا کارت اعتباری خود را در اتاق دیگر گذاشته اید. اکنون، در حالی که کیف پول شما بالای میز شما قرار دارد، به عقب بر می گردید و خرید را تکمیل می کنید.


برای بسیاری از بازدیدکنندگان سابق شما، یک تبلیغ شخصی‌سازی شده ممکن است آنها را به سایت شما بازگرداند.

از تبلیغات هدفمند مجدد می توان برای افزایش فروش کالاهای جدید استفاده کرد

همچنین می‌توانید از تبلیغات هدف‌گیری مجدد برای تبلیغ موارد مرتبط، پیشنهادات جذاب و انتشار محصولات جدید به مشتریان قبلی استفاده کنید. به سادگی مخاطبان خود را بر اساس سابقه خریدشان تقسیم بندی کنید تا تبلیغی را به آنها نشان دهید که با علایق آنها مطابقت دارد.

سئوی وبلاگ: 10 راه برای جذب خوانندگان بیشتر به وبلاگ شما

هدف گذاری مجدد تبلیغات آگاهی از برند را بهبود می بخشد

شرکت شما ممکن است نیاز داشته باشد که بیش از هشت بار با یک مشتری بالقوه قبل از خرید نهایی، تعامل داشته باشد. با تبلیغات هدفمندی که هر از گاهی ظاهر می شوند، به حفظ برند خود کمک کنید. حتی اگر یک تبلیغ باعث خرید نشود، جریان قرار گرفتن در معرض نام تجاری ممکن است بعداً بر تصمیم آنها تأثیر بگذارد.

هدف گذاری مجدد می تواند بازدیدکنندگان، مشتریان و مشتریان رقبای شما را بازگرداند

در حالی که تبلیغات هدف گذاری مجدد فیس بوک می تواند به بازدیدکنندگان یکباره سایت شما را یادآوری کند، می توانید از آنها برای ارتباط مجدد با مشتریان قبلی نیز استفاده کنید. فقط افرادی را هدف قرار دهید که اقدام خاصی را انجام داده اند، مانند خرید یک محصول یا خرید اشتراک.


همچنین می‌توانید افرادی را از پروفایل‌های جمعیتی یا رفتاری مشابه یا حتی افرادی که از وب‌سایت‌های رقبای شما بازدید کرده‌اند، هدف قرار دهید.

هدف گذاری مجدد چگونه کار می کند؟

از آنجایی که تبلیغات شما بازدیدکنندگان یا مشتریان قبلی وب سایت را هدف قرار می دهد، فیس بوک باید بداند که آنها چه کسانی هستند. هدف گذاری مجدد از این روش های فنی استفاده می کند:

دارای پیکسل (کوکی ها)

هنگامی که شخصی از وب سایت شما بازدید می کند، سایت شما یک کوکی در مرورگر خود یا یک پیکسل داده کوچک قرار می دهد که به صاحبان وب سایت اجازه می دهد بازدیدکنندگان را ردیابی کنند و درباره آنها بیشتر بیاموزند. برای هدف‌گیری مجدد، پیکسل اطلاعات ارزشمندی در مورد رفتار سایت بازدیدکنندگان، از جمله صفحات یا محصولاتی که بازدید کرده‌اند، ارائه می‌کند.


تبلیغات فیس بوک این اطلاعات را با حساب شما همگام می کند تا انتخاب کند چه کسی را هدف قرار دهد. در اینجا، شما دو گزینه دارید:


هدف گذاری مجدد رفتاری، که به افرادی می رسد که قبلاً از سایت شما بازدید کرده و با آن درگیر بوده اند.

هدف گذاری مجدد متنی، که به افرادی با عادت های مشابه می رسد

و ترجیحات آن برای مخاطبان شما، اما در سایت های دیگر.


به خاطر داشته باشید که با هدف‌گیری مجدد رفتاری، فیسبوک فقط می‌تواند به افرادی دسترسی پیدا کند که از سایت شما بازدید کرده‌اند. بنابراین، اگر تعداد ترافیک شما کم است، با تبلیغات استاندارد با تمرکز بر جذب بازدیدکنندگان جدید شروع کنید.

با اطلاعات تماس (فهرست)

اگر از فرم‌ها، تسویه‌حساب‌ها یا صفحات فرود برای جمع‌آوری اطلاعات تماس بازدیدکنندگان استفاده می‌کنید، می‌توانید آن فهرست‌های سفارشی را به فیس‌بوک وارد کنید. سپس این پلتفرم شناسایی می کند که کدام آدرس ایمیل یا شماره تلفن با کاربران موجود مطابقت دارد و تبلیغات مرتبط را به آنها ارائه می دهد.


بهترین روش با این گزینه این است که به جای فهرست اصلی خود، لیست های مخاطبین بخش بندی شده را آپلود کنید و سپس بر اساس جمعیت شناسی و تعامل برند قبلی، تبلیغات مرتبط ایجاد کنید.

نحوه ایجاد یک کمپین ریتارگتینگ فیسبوک در ۷ مرحله

آیا برای مهار قدرت بزرگترین شبکه رسانه اجتماعی آماده هستید؟ می‌توانید با استفاده از فناوری یادگیری ماشینی برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی فیسبوک توسط شروع کنید. از طرف دیگر، برای راه اندازی یک کمپین به صورت دستی، این مراحل را دنبال کنید:

01. حساب های خود را تنظیم کنید

برای هدف‌گیری مجدد در فیس‌بوک، حتماً حساب‌های زیر را راه‌اندازی کنید:


یک حساب شخصی

یک صفحه تجاری فیس بوک

یک حساب کاربری Business Manager


02. تنظیمات حساب را سفارشی کنید


به صفحه کسب و کار فیس بوک خود بروید.

روی قسمتی به نام Ad Center در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید و تب All Ads را در زیر آن باز کنید.


سفارشی کردن تنظیمات حساب سفارشی کردن تنظیمات حساب

3. روی Ads Manager کلیک کنید.


داشبورد کمپین به شکل زیر است:

داشبورد کمپین فیس بوک داشبورد کمپین فیس بوک


شما از این داشبورد برای ایجاد، مدیریت و ردیابی تبلیغاتی که در فیس بوک اجرا می کنید، هدف گذاری مجدد یا موارد دیگر استفاده خواهید کرد.


قبل از انجام هر کار دیگری، به ویجت تنظیمات (دنده) در قسمت پایین سمت چپ نوار کناری بروید. چند لحظه وقت بگذارید و اطلاعات کسب و کار و همچنین تنظیمات پرداخت خود را پر کنید:

تنظیمات پرداخت تنظیمات پرداخت


یک روش پرداخت اضافه کنید که فیس بوک بتواند از آن پول برداشت کند تا هزینه های تبلیغات شما را پوشش دهد. همچنین اطمینان حاصل کنید که محدودیتی برای برداشت در حساب خود تعیین کرده اید تا مطمئن شوید که هرگز در هر کمپین خاصی بیش از حد خرج نمی کنید.

03. مخاطبان خود را ایجاد کنید

برای ایجاد مخاطبین هدف‌گیری مجدد، روی ویجت ابزارهای تجاری (وافل) در گوشه سمت چپ بالای مدیر تبلیغات خود کلیک کنید. گزینه Audience را انتخاب کنید و صفحه زیر ظاهر می شود:

مخاطبان خود را ایجاد کنید مخاطبان خود را ایجاد کنید


شما می خواهید از مخاطبان سفارشی استفاده کنید. روی «ایجاد مخاطب سفارشی» کلیک کنید و منبع صحیح را از صفحه بعدی انتخاب کنید:


از آنجایی که می‌خواهیم بازدیدکنندگان وب‌سایت را مجدداً هدف‌گیری کنیم، شما «وب‌سایت» را انتخاب می‌کنید. با این حال، به همین راحتی می توانید از منابع دیگر خود استفاده کنید:


اگر یک برنامه تلفن همراه نیز دارید، فعالیت برنامه


فهرست مشتریان اگر دارای یک صفحه گسترده CRM، ایمیل مارکتینگ یا تجارت الکترونیک با آدرس ایمیل مشتری یا شماره تلفن هستید.


اگر داده‌هایی برای آپلود از کسب‌وکارتان دارید، فعالیت آفلاین


روی "بعدی" کلیک کنید و اطلاعات زیر را پر کنید:

ایجاد یک مخاطب سفارشی ایجاد یک مخاطب سفارشی


به پیکسل خود یک نام منحصر به فرد و توصیفی بدهید و URL وب سایت خود را وارد کنید. روی "ادامه" کلیک کنید تا فیس بوک بداند کدام داده ها را از این منبع ردیابی کند:

ایجاد یک مخاطب سفارشی ایجاد یک مخاطب سفارشی


در اینجا می توانید هر چقدر که می خواهید خاص باشید:


تصمیم بگیرید که آیا مخاطبان شما هر یک یا همه قوانین زیر را رعایت می کنند.

همه بازدیدکنندگان وب سایت، افرادی که از صفحات خاصی بازدید کرده اند یا بازدیدکنندگان بر اساس زمان صرف شده را ردیابی کنید.

برای گنجاندن بیش از یک گروه، از گزینه "Include More People" استفاده کنید.


پس از پایان، نام مخاطبان خود را نام ببرید و روی «ایجاد مخاطب» کلیک کنید.

04. پیکسل فیس بوک را نصب کنید

منوی Facebook Business Tools خود را باز کنید و به مدیر رویدادها بروید. به فهرستی از منابع داده خود (یعنی پیکسل و سایتی که در مرحله قبل تنظیم کردید) هدایت خواهید شد:

فیس بوک پیکسل را نصب کنید پیکسل فیس بوک را نصب کنید


اکنون باید پیکسل را نصب کنید تا فیس بوک بتواند داده ها را از سایت شما دریافت کند. روی «Continue Pixel Setup» کلیک کنید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد: ادغام دستی یا شخص ثالث.

اتصال فعالیت وب سایت با استفاده از فعالیت وب سایت pixelconnect با استفاده از پیکسل


اگر سایت خود را با ساخته اید، می توانید از ادغام داخلی پیکسل های فیس بوک استفاده کنید. Use a Partner Integration را انتخاب کنید، سپس روی "Use a partner" کلیک کنید و را از صفحه بعدی انتخاب کنید.


فیس بوک شما را از طریق بقیه مراحل راه اندازی  راهنمایی می کند:


دکمه Turn On Automatic Advanced Matching را روشن کنید و روی "ادامه" کلیک کنید تا دستورالعمل های خود را برای نصب پیکسل فیس بوک دریافت کنید.


وقتی به مرحله «تأیید اتصال» می‌رسید، مطمئن شوید که عملکرد پیکسل را آزمایش کرده‌اید. همچنین، مراحل ذکر شده در بخش «تنظیم رویدادها» را دنبال کنید. این شما را به مدیر رویدادها بازمی گرداند، جایی که اکنون باید منبع داده خود را فعال ببینید.

05. کمپین خود را راه اندازی کنید

برای راه‌اندازی کمپین، به مدیر تبلیغات خود بروید و روی دکمه سبز «+ ایجاد» کلیک کنید. یک هدف برای کمپین خود انتخاب کنید:

راه اندازی کمپین خود مجموعه کمپین خود را راه اندازی کنید


هدف شما به مخاطبان شما و اینکه می خواهید چه اقدامی انجام دهند بستگی دارد

در سایت خود قرار دهید آیا آنها باید:


به عنوان مشترک ثبت نام کنید؟

در مورد خدمات به شما پیام می دهد؟

محصول بخرم؟


هدفی را انتخاب کنید که بیشتر با اهداف کمپین شما مطابقت دارد.


پس از راه اندازی و نامگذاری کمپین خود، یک مجموعه تبلیغاتی با قوانین دلخواه خود ایجاد کنید.


شما باید اطلاعات زیر را برای مجموعه تبلیغات خود پر کنید:


نام


رویداد تبدیل در وب سایت شما


بودجه


تاریخ شروع و پایان


مخاطبان سفارشی شما


نوع قرارگیری (اتوماتیک بهترین است)


وقتی کارتان تمام شد، روی دکمه «بعدی» کلیک کنید.

06. تبلیغات هدفمند مجدد خود را تنظیم کنید

اول، فیس بوک می خواهد آدرس مقصد شما را بداند. به عبارت دیگر، وقتی شخصی تبلیغ هدف‌گیری مجدد شما را می‌بیند، می‌خواهید او را به کجا ارسال کنید؟ سپس، به تبلیغ خود یک نام بدهید - چیزی به یاد ماندنی و متمایز از سایر تبلیغاتی که ایجاد می کنید.


در مرحله بعد، گزینه تقسیم بندی مخاطبان خود را خواهید دید. به جای استفاده از پارامترهای فیس بوک، مخاطبان سفارشی خود را از منوی کشویی ارائه شده انتخاب کنید.


در مرحله بعد، بودجه ای را برای تبلیغ خود تعیین کنید که با اهداف هزینه به ازای هر سرنخ و بازگشت سرمایه مطابقت دارد.

پس از آن، بهترین شیوه های ما را برای ایجاد تبلیغات موفق فیس بوک دنبال کنید. وقتی از تبلیغ خود راضی بودید، روی «ثبت سفارش» کلیک کنید و اجازه دهید فیس بوک بقیه کارها را انجام دهد.

07. نتایج خود را اندازه گیری کنید

برای اطمینان از موفقیت، کمپین هدف گذاری مجدد فیس بوک خود را زیر نظر داشته باشید.


داشبورد مدیر تبلیغات شما اطلاعات غنی در مورد تبلیغات در حال اجرا و قبلی شما در اختیار شما قرار می دهد. این معیار به شما می گوید که آیا تبلیغات خود را برای دسترسی به بازدیدکنندگان و بازگرداندن آنها به سایت خود بهینه کرده اید یا خیر.


اگر تعداد بازدیدها یا کلیک‌ها را نمی‌بینید، می‌تواند به این معنی باشد:


تعداد ترافیک وب سایت شما خیلی کم است. سعی کنید ترافیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنید.

آگهی خلاقانه یا پیشنهاد شما مخاطبان هدف شما را متقاعد نمی کند که به سایت شما بازگردند. تنظیمات هدف خود را تغییر دهید و کپی و تصاویر مختلف را آزمایش کنید.


همچنین می‌توانید از موفق‌ترین داده‌های کمپین هدف‌گیری مجدد خود به‌عنوان چارچوبی برای کمپین‌های آینده استفاده کنید و به شما کمک می‌کند تا ترافیک بیشتری را به سایت خود بازگردانید.

برچسب ها هدف گذاری , سایت ,
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 51
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 72
 • بازدید ماه : 66
 • بازدید سال : 157
 • بازدید کلی : 3,495