loading...
بروز شو
علیرضا بازدید : 91 یکشنبه 01 خرداد 1401 نظرات (0)

چرا لوگوی گروه مهم است

جدی بودن در مورد حرفه موسیقی خود به معنای ارتقاء سطح تلاش های بازاریابی و برندسازی شما، از جمله یک لوگوی قوی گروه است. لوگوی گروه، لحن اولین برداشت و احساسات بعدی مرتبط با آن را تعیین می کند. لوگوی گروه به عنوان نمادی عمل می کند که نه تنها موسیقی گروه شما، بلکه آرمان ها، ارزش ها و احساسات کلی را نشان می دهد.


مردم برای نشان دادن وفاداری خود به یک قبیله، علت یا عقیده خاص، آرم هایی را اتخاذ می کنند. به عنوان مثال، ماهیت فرقه مانند Grateful Dead's Dancing Bears یا Dave Matthews Bands' Fire Dancer. لوگوی گروه شما باید از نظر بصری جذاب و نماینده گروه شما باشد، بنابراین می توان آن را با افتخار پوشید. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌خواهید طرفدارانتان با افتخار تی شرت مارک شما را تکان دهند یا برچسب بند شما را روی لپ‌تاپ خود بکوبند. علاوه بر این، می‌تواند برای پیوند دادن طرفداران یا ایجاد جامعه به عنوان بیانی از هواداری استفاده کند.


لوگوی گروه شما چه روی جلد آلبوم، لیست پخش آنلاین، برچسب‌های کیت مطبوعاتی، کانال‌های اجتماعی، محصولات مارک دار یا حتی برگردان وینیلی که درام بیس شما را می‌پوشاند ظاهر شود، باید فوراً موسیقی شما را تجسم بخشد و توجه مخاطبان را به خود جلب کند. حتی فکر کردن به خارج از جعبه، مانند Arcade Fire، که از کارت‌پستال‌های مرموز ارسال شده برای طرفداران با استفاده از لوگوی گروه خود استفاده می‌کرد - به طور مؤثری کنجکاوی را برانگیخت و با استفاده از یک نماد ساده سروصدا ایجاد کرد. به دنبال الهام بیشتر هستید؟ برای شروع این ایده های لوگوی گروه را بررسی کنید.

ساخت ایمیل تنها در 4 دقیقه | آموزش کامل ساخت [Gmail + Yahoo]

21 تا از بهترین لوگوهای گروه

رولینگ استونز

یکی از نمادین ترین و مشهورترین لوگوهای تمام دوران، نماد رولینگ استونز در لیست ما ضروری است. این لوگو که در سال 1971 توسط جان پاسچه طراحی شد، درست مانند اعضای گروه، میک جگر و کیث ریچاردز، در آزمون زمان مقاومت کرده است. لوگوی جسورانه، قرمز و کمی تحریک‌کننده، ابتدا بر اساس کالی، الهه هندو مرگ، زمان و روز قیامت و زبان بیرون زده و لب‌های قرمز روشن او بود. این لوگوی گروه فوراً نماد صدای شنی و حضور غیرقابل انکار گروه در صحنه است. در سال 2021، لوگوی نمادین برای یادبود درامر چارلی واتس به رنگ مشکی تغییر یافت و در تمام کالاها و برندهای گروه برای بزرگداشت تور جهانی آنها استفاده شد. علاوه بر این، لوگوی گروه اخیراً برای جشن گرفتن شصتمین سالگرد گروه، دوباره طراحی سه‌گانه دیگری را تجربه کرد و یک پالت رنگی روانگردان جدید را به نمایش گذاشت.


DMC را اجرا کنید

موسیقی Run DMC که پایه و اساس رپ «مدرسه جدید» در نظر گرفته می‌شود، در چهره شما بی‌باک است و بی‌تردید خودش. واضح است که لوگوی آنها نماینده صدا و ایده آل آنهاست. این لوگوی باند علامت کلمه بدون پیچیدگی و متعادل است که توسط دو مجموعه حروف تکه‌ای روی هم در حروف گوتیک فرانکلین ایجاد شده است که بین دو خط قرمز سنگین قرار گرفته‌اند. این لوگوی جسورانه فقط یک نماد برای گروه نیست، بلکه تجسم یک دوره کامل است که نشان دهنده نسلی از هیپ هاپ است که امروزه همچنان مورد احترام است.


دفت پانک

برخلاف لوگوی پررنگ در مثال قبلی ما، لوگوی گروه دفت پانک بسیار زیرکانه است. با توجه به اینکه پیش‌فرض هویت گروه بر اساس ناشناس بودن ساخته شده است، قابل درک است که لوگوی آن‌ها نیز تا حدودی از سبک موسیقی آن‌ها عقب‌نشینی می‌کند. در حالی که هویت شخصی گروه دوتایی هرگز مخفی نبود، آنها به خاطر کلاه ایمنی نمادین خود و هرگز چهره خود را آشکار نمی کردند. تنها پس از جدایی این دو پاریسی بود که آنها رسما کلاه خود را برداشتند تا چهره خود را نشان دهند.


لوگوی برند دفت پانک تقریباً عمداً کج به نظر می رسد. استفاده از تایپوگرافی دست‌نویس حس اصالت و ناشناس بودن را برمی‌انگیزد و حس گرافیتی را کانالیزه می‌کند. علاوه بر این، لوگو در طیف وسیعی از رنگ ها ظاهر می شود، حتی کیفیت جوهر سه بعدی را به برخی از نسخه ها اضافه می کند، که تکامل هنری ثابت گروه را برجسته می کند.


فلفل قرمز تند

این نماد که در اصل توسط آنتونی کیدیس، خواننده گروه Red Hot Chili Pepper طراحی شده بود، به یکی از بهترین لوگوهای گروه در تمام دوران تبدیل شده است. کیدیس یک ستاره 8 ضلعی ترسیم کرد که در آن زمان گفت بی معنی بود. اگرچه این هدف او نبود، اما ستاره همچنین نشان دهنده اطلاعات حذف شده، سانسور (مانند sh*t) یا *تاکید* است - همه ویژگی های مناسب سبک خارجی گروه. در حالی که ممکن است اصل لوگو فاقد معنی باشد، امروزه هم او و هم گیتاریست جان فروسیانته این نماد را روی مچ دست خود خالکوبی می کنند. داستان کامل پشت لوگوی گروه و افشاگری کیدیس در مورد معنای واقعی ستاره را ببینید.


AC/DC

حتی اگر هرگز موسیقی تند، بلند و در چهره AC/DC را نشنیده اید، به احتمال زیاد می توانید لوگوی تداعی کننده مشابه آنها را به تصویر بکشید. گروه راک استرالیایی از نماد رعد و برق استفاده می کند که نمادی از قدرت، تسلط و انرژی است - که لحن سبک هارد راک آنها را تعیین می کند.


نیروانا

لوگوی نیروانا – علامت ترکیبی اساساً گرانج است که متن بزرگ و ضخیم را با یک ابله با دست ترسیم شده از صورت خندان با دو چشم x جفت می کند. اعتقاد بر این است که این نقاشی توسط خواننده اصلی کرت کوبین ساخته شده است، اما یک اختلاف حقوقی در مورد منشاء شکلک وجود دارد. طراحی نامتقارن و عمداً ناقص شکلک به نظر انسان گرایانه است و جسارت فونت را متعادل می کند. نامتقارن و عمداً ناقص است. و با احیای Hot Topic که به یکی از محبوبیت‌های ژنرال Z تبدیل شده است، می‌توان گفت که این لوگوی نمادین دهه 90 برای بسیاری از نسل‌های آینده روی کالاهای مارکدار زنده خواهد ماند.


ABBA

مردم گروه پاپ سوئدی ABBA را به دلیل موسیقی متمایز، مد نمادین و شکست‌های روابط عمومی‌شان می‌شناسند. لوگوی ABBA جوهره ظریف و در عین حال بازیگوش برند را نشان می‌دهد: دو جفت حرف A و B نشان‌دهنده دو زوجی هستند که گروه را تشکیل می‌دهند – با یک ◺ به سمت عقب که یک شکاف در چیدمان یکنواخت اضافه می‌کند. آرم palindromic را می توان از هر جهت خواند. استفاده از حروف به روش‌های خلاقانه و غیرمنتظره یک نکته طراحی لوگو است که به شما کمک می‌کند در ذهن مخاطبان خود برجسته شوید.


قبیله وو تانگ

وقتی به قبیله Wu-Tang فکر می‌کنید، ممکن است فوراً به دو دست فکر کنید که حرف W را تشکیل می‌دهند. تصادفی نیست که لوگوی گروه آن‌ها همان موتیف را دارد که نشان‌دهنده تنگدستی قبیله‌ای و آرمان‌های موسیقی گروه است. این نماد به یاد ماندنی و چشم نواز ممکن است برای برخی به عنوان یک لوگوی انتزاعی تعبیر شود، اما برخی دیگر به وضوح حرف W یا یک پرنده را می بینند. با استفاده از ترکیب رنگ قوی لوگوی زرد و مشکی، نشان باند Wu-Tang's Clan دارای یک پوشش متنی است که به طرز هوشمندانه ای طرح طرح را برش می دهد.


ملکه

نشان سنتی ملکه، یکی از قدیمی ترین انواع لوگوها و مارک های تجاری است. لوگوی کوئین حاوی جزئیات بیشتری نسبت به گروه‌های دیگر در این فهرست است و نشانه‌های زودیاک، شعله‌های آتش و حرف Q را نشان می‌دهد. به‌طور جداگانه، این عناصر نماد بخش مهمی از داستان گروه هستند، اما در کنار هم طرحی را تشکیل می‌دهند که از یک تاج به سبک سلطنتی تقلید می‌کند. این که توسط خود فردی مرکوری طراحی شده است، به طور موثری به نام سلطنتی گروه اشاره می کند.


Alt J

اشکال لوگو معانی منحصر به فردی را منتقل می کنند یا پاسخ های خاصی را برمی انگیزند. به عنوان مثال، مثلث ها می توانند به معنای خرد یا قدرت باشند و بسته به جهت آنها می توانند ایده آل های مختلفی از باروری تا نماد خدایی چشم مشیت را نشان دهند. در مورد آرم باند Alt J، مثلث نشان‌دهنده حرف A در نام باند است - اما همچنین نمادی از علامت دلتا ∆ است که با کلیک کردن روی دکمه‌های alt و J روی صفحه‌کلید ایجاد می‌شود. گروه راک مستقل شخصیت باهوش خود را از طریق ادغام مثلث در چندین ترکیب طراحی و تکرار لوگوی گروه خود به نمایش می گذارد. ایجاد حروف سفارشی یا ادغام اشکال در متن یک ایده طراحی لوگو همه کاره و چشم نواز است.


عدالت

گروه موسیقی الکترونیکی که به خاطر مهارت‌های بی‌نظیر صدا و ریمیکس‌شان شناخته می‌شوند، همچنین دارای یک لوگوی گروه متمایز هستند که نمادی جهانی گرفته و آن را برای ایجاد معنایی جدید تغییر کاربری می‌دهند. در مصاحبه‌ای با استونی رود، خاویر دی روسنی، عضو گروه گفت: «ما طراحی لوگو به سبک هوی متال و راک را خیلی دوست داشتیم و می‌خواستیم لوگوی عدالت را به روشی مشابه طراحی کنیم. ما به استفاده از [حرف T که با یک صلیب نشان داده شده است] را در تمام آثار هنری خود ادامه دادیم، و آن را هرگز ترک نکردیم. این لوگو به قدری مترادف با گروه است که وقتی جاستین بیبر آلبومی به نام "عدالت" را اعلام کرد، دو نفر به او اعتراض کردند و ادعا کردند که خواننده علامت تجاری گروه را نقض کرده است.


بی تی اس

لوگوی BTS که برای میلیون ها طرفدار شناخته شده است، از اشکال هندسی در زوایای منحصر به فرد برای ایجاد یک جلوه سه بعدی استفاده می کند. معنی گروه پسر نیز چند بعدی است: با نگاه کردن به آن مانند یک پروانه، احساس حرکت وجود دارد. اما من

t می تواند پنجره های باز را به تصویر بکشد، که نمادی از تأثیر سپتت کره ای بر فرهنگ پاپ غربی است. یا حتی درها، مانند فرصت هایی که گروه در سال گذشته به عنوان یکی از پرفروش ترین آثار در جهان دریافت کرد. صرف نظر از اینکه هر طرفدار چه معنایی دارد، میلیون‌ها نفر از آن‌ها دارای لوگوی یکسان در طیفی از رنگ‌ها و مجموعه‌ای متنوع از کالاها هستند، از جمله آخرین کلکسیون BTS، Premium BTS Logo: Seoul Edition.


NSYNC

لوگوی NSYNC تجسم زیبایی شناسی گروه پسرانه Y2K است که دارای رنگ پاستلی و فونت تمام کلاه با قابل یادآوری است و با نماد جهانی یک ستاره مشخص شده است. در حالی که در آن زمان بدیع و جلب توجه می کرد، این سبک اکنون به عنوان یک روند لوگوی نوستالژیک در حال تبدیل شدن به یک آرم نوستالژیک است. به عنوان مثال، در «قرمز شدن» پیکسار، گروه داستانی پسرانه 4*Town از طراحی مشابهی برخوردار است.


چوگان و پان

این دوتایی الکتریکی مسری و شاداب صدایی التقاطی و جهانی تولید می کند. سبک موسیقی روحی آنها در جلد آلبوم های رنگارنگ، موزیک ویدیوها و البته لوگوی آنها منعکس شده است. لوگوی یکپارچهسازی با سیستمعامل پولو و پان، استایل‌های عجیب و غریب اواسط قرن را تداعی می‌کند و کاملاً تجسم صداهای زیباشناختی و اثیری گروه است.


مانسکین

برندگان آهنگ یوروویژن از ایتالیا در سال 2021 وارد صحنه موسیقی شدند و در Spotify در 200 رتبه برتر قرار گرفتند، اولین حضور آمریکایی خود را در SNL انجام دادند و حتی گوش مارک رونسون، تهیه کننده موسیقی نمادین را جلب کردند. درست مانند نحوه بسته بندی موسیقی آنها سول راک قدیمی در یک برداشت جدید مدرن، لوگوی Maneskin از دنیای گرافیتی الهام گرفته است تا چیزی آشنا و در عین حال جدید خلق کند.


LMFAO

LMFAO به رهبری پارتی راک‌های بدنام Redfoo و SkyBlu، دارای صدا و لوگوی متمایز است. این لوگوی بازیگوش گروه به وضوح بر خود و شخصیت‌های موسیقیایی بزرگ‌ترشان تأکید می‌کند و نه تنها موسیقی طنزآمیز و طنزآمیز آن‌ها را می‌فروشد، بلکه یک تجربه موسیقی کامل را ایجاد می‌کند. اگرچه آنها در سال 2012 به وقفه رفتند و گمانه زنی هایی را در مورد جدایی ایجاد کردند، گروه هنوز خیلی با هم هستند و به طور کامل ناپدید نشده اند. چه آنها در آینده موسیقی جدیدی تولید کنند یا نه، لوگوی گروه آنها یک نمونه عالی از یک طراحی مؤثر است که کاملاً صدا را نشان می دهد.


Radiohead

لوگوی گروه Radiohead در طول سال‌ها از زمان آغاز به کار گروه در سال 1992 چندین بار تکرار شده است. شاید نمادین‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین نماد "خرس اصلاح‌شده" باشد که برای اولین بار در سال 2000 دیده شد. این نشان خرس هندسی به نمادی برای گروه تبدیل شد. امروزه در برندسازی آنها ظاهر شده است. حتی زمانی که زیبایی شناسی گروه از طریق تایپوگرافی و تغییرات هسته تکامل یافت، خرس اصلاح شده دوام آورده است. این نماد عجیب و غریب که به سختی نمی توان آن را از دست داد، فوراً قابل تشخیص است و بین طرفداران Radiohead در سراسر جهان اتحاد ایجاد می کند. این بهترین حالت استایل خیابانی را تراوش می کند، نوعی je ne sais quoi grunginess که احتمالاً الهام بخش دیگر روندهای مد مانند همکاری Balenciaga با مد بازی های ویدیویی است.


ایمپالا اهلی

هر بار که کوین پارکر آلبوم جدیدی را با تام ایمپالا تریپی و روانگردان منتشر می کند، از آن به عنوان یک لوح تمیز برای به روز کردن ظاهر و احساس هویت گروه استفاده می کند. به طور کلی، توصیه می شود که برندها فقط هر پنج سال یک بار لوگوی خود را به روز یا تازه کنند. با این حال، همانطور که موسیقی یک گروه با هر نسخه جدید تکامل می یابد، لوگوی آنها نیز تغییر می کند. Tame Impala به طور ارگانیک از این ایده استفاده می کند و لوگوی خود را تغییر می دهد تا تکرار صدای جدید گروه را منعکس کند - و طرفداران این تغییر را پیش بینی می کنند و مشتاقانه منتظر جمع آوری آخرین کالای Tame Impala هستند.


هیم

این گروه که توسط خواهران آلانا، دانیل و استه هایم تشکیل شده است، یکی از اجزای اصلی مدار موسیقی مستقل است. با همکاری ویدیویی اخیرشان با کارگردان پل توماس اندرسون، ویدیوهای آنها به شرکت فیونا اپل، Radiohead و آخرین کمدی شیرین بیان پیتزای نامزد اسکار پیوست. مانند موسیقی آن‌ها، لوگوی گروه Haim یک تغییر مدرن به حس هیپی‌های دهه ۷۰ می‌آورد. تایپوگرافی به هم متصل است، با هر حرفی که به حرف دیگر خون می زند و حس حرکت را ایجاد می کند. تقریباً شبیه نت‌هایی است که روی نت‌های موسیقی نوشته شده‌اند و خطوط پشت آن همه آنها را به هم گره می‌زند. این لوگوی گروه نیز نرمی را در خود دارد و کاملاً با سبک و صدای خواهران مشهور مطابقت دارد.


XX

لوگوی XX یک طراحی محکم و تمیز نمونه ای از یک لوگوی مینیمالیستی موثر است. لوگوی گروه آنها از اصل تشابه گشتالت استفاده می کند که حس ارتباط را ایجاد می کند. چه از طریق استفاده از رنگ، فونت، اندازه یا بافت باشد - لوگوی XX از ویژگی X مشترک در هر نسخه از لوگوی خود برای بافتن یک نخ مشترک استفاده می کند. با استفاده از تکنیک ماسک کردن، تمرین استفاده از ماسک برای محافظت از یک ناحیه خاص از یک تصویر (فکر کنید نوار نقاب جلوی رنگ را می گیرد)، لوگوی X در طیف وسیعی از زمینه ها ظاهر می شود، گاهی اوقات حتی ما.

یک رویکرد برجسته برای ایجاد یک کیفیت سه بعدی. ناگفته نماند که به طرز بی عیب و نقصی نام گروه را تقویت می کند.


آرکید فایر

در اینجا گروه دیگری وجود دارد که با بازیگوشی از نام خود در طراحی لوگوی خود استفاده می کند. نام آرکید فایر که بر اساس داستانی از دوران کودکی در مورد یک آتش سوزی مرگبار نامگذاری شده است، حس نوستالژی خاصی را نسبت به بی احتیاطی جوانان ایجاد می کند. لوگوی آنها با استفاده از تقارن و فضای منفی، زیبایی‌شناسی شلوغ و کارناوال‌مانند را به تصویر می‌کشد که با حس مالیخولیا و اشتیاق آغشته شده است. این کاملاً ارکستراسیون باشکوه موسیقی باروک مستقل آنها را در بر می گیرد.

هاست ابری چیست؟


نکات طراحی لوگو باند

اکنون که آماده طراحی لوگو برای گروه خود هستید، در اینجا چند نکته مفید وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.


1. رنگ های لوگوی خود را در نظر بگیرید

همانطور که نت های موسیقی خاص احساسات خاصی را در هماهنگی برمی انگیزند، ترکیب های رنگی لوگوی خاص نیز می توانند. هنگام ترسیم طرح خود، روانشناسی لوگو را در نظر بگیرید و سعی کنید رنگ های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید چه حسی در آن ایجاد می کند. به عنوان مثال، آیا صدای پاپ رویایی shoegaze را کانالیزه می کنید؟ صورتی ملایم، بنفش گرم و سایر رنگ‌های اثیری که با سبکی و ناملموس بودن مشخص می‌شوند را امتحان کنید. به دنبال تبدیل شدن به حس بعدی گرانج هستید؟ پالت‌های بی‌صدا را با رنگ‌های خاکی گل آلود، رنگ‌های خنثی ملایم و مشکی پررنگ کاوش کنید.


2. اجازه دهید ژانر موسیقی بر طراحی شما تأثیر بگذارد

موسیقی که گوش می دهیم می تواند به طور مستقیم بر روحیه ما تأثیر بگذارد. موسیقی جاز آرامش‌بخش، دیپ هاوس پررونق یا پاپ ایندی پر انرژی، هر کدام ظاهر و احساس منحصر به فرد خود را دارند. اجازه دهید ژانر خاص موسیقی شما تصمیمات طراحی شما را برای برقراری ارتباط آسان و موثر با مخاطبانتان راهنمایی کند. همچنین شما را به هویت و تجربه برند معتبر و معنادار هدایت می کند.


3. به یاد آوردن آن را آسان کنید

هرچه تشخیص و توصیف لوگوی گروه شما برای مردم آسان تر باشد، بهتر است. مشابه توصیف یک آهنگ یا آهنگ خاطره انگیز، یک لوگوی خوب باید جذاب و به یاد ماندنی باشد.


4. مطمئن شوید که در هر اندازه ای خوب به نظر می رسد

توجه به اندازه لوگو برای ثبات و حصول اطمینان از اینکه لوگوی گروه شما همیشه واضح و قابل تشخیص است مهم است، خواه به صورت آنلاین در وب سایت موسیقی شما یا کانال های اجتماعی ظاهر شود، به صورت آفلاین در کالاها، خالکوبی شده روی بازوی یک طرفدار یا گچ بر روی بیلبورد یا جشنواره موسیقی. به صف شدن. برخی از بهترین آرم ها را از تمام صنایعی که در زمینه های مختلف کار می کنند، بررسی کنید.

برچسب ها سایت , لوگو , گروه , طراحی لوگو ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 8
 • بازدید امروز : 28
 • باردید دیروز : 28
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 187
 • بازدید ماه : 513
 • بازدید سال : 1,092
 • بازدید کلی : 6,014