loading...

بروز شو

فلسفه دسترسی قابلیت دسترسی به وب‌سایت، روشی فراگیر برای حذف موانعی است که افراد را از استفاده کامل از یک وب‌سایت باز می‌دارد - به آنها همان تجربه کاربری عالی را در اختیار دیگران قرار م

پیشگام در جستجوی اینترنت برای همه

علیرضا بازدید : 59 شنبه 31 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

فلسفه دسترسی

قابلیت دسترسی به وب‌سایت، روشی فراگیر برای حذف موانعی است که افراد را از استفاده کامل از یک وب‌سایت باز می‌دارد - به آنها همان تجربه کاربری عالی را در اختیار دیگران قرار می‌دهد. تا آنجا که به تیم دسترسی ما در مربوط می شود، یک وب سایت در دسترس نشان دهنده یک وب سایت حرفه ای است.


هدف ما این است که به هر وب سایت ساخته شده با کمک کنیم تا برای افرادی که دارای موارد زیر هستند قابل استفاده تر باشد:

 • ناتوانی های بینایی
 • ناتوانی های حرکتی
 • ناتوانی های شنوایی
 • ناتوانی های شناختی
 • ناتوانی های موقعیتی یا موقت

در حالی که نمی‌توانیم نحوه طراحی وب‌سایت خود را کنترل کنیم، مطمئناً می‌توانیم به کاربران خود کمک کنیم تا به طور کلی دسترسی به سایت خود را بهبود بخشند. و در واقع، ما فکر می کنیم این وظیفه ماست که این کار را انجام دهیم.

ساخت ایمیل تنها در 4 دقیقه | آموزش کامل ساخت [Gmail + Yahoo]

داستان  Accessibility Wizard

تیم ما پنج سال را صرف ارتقای دسترسی در پلتفرم به‌عنوان یک کل کرد، به عنوان مثال: رفع هزاران اشکال، ایجاد فعالانه محصولات در دسترس، افزایش پشتیبانی از صفحه‌خوان‌ها و موارد دیگر. در نهایت متوجه شدیم که پیشرفت محصول خودمان کافی نیست، بلکه باید کاربران خود را برای ایجاد محتوای قابل دسترس تشویق و حمایت کنیم.


اولین تلاش ما برای حل این مشکل، تجهیز کاربران به چک لیست دسترسی، ارائه دستورالعمل‌هایی برای بررسی طراحی وب‌سایت آنها در برابر الزامات دسترسی اولیه بود. این به آنها راهنمایی می‌کرد که چگونه محتوای سایت خود را تنظیم کنند، مانند فعال کردن شاخص‌های بصری، بهبود کنتراست رنگ، اضافه کردن عنوان یا انتخاب فونت مناسب.


پس از گوش دادن به بازخورد کاربران و کارشناسان دسترسی (که اکثر آنها لیست را بسیار سنگین و وقت گیر می دانستند)، متوجه شدیم که این فقط یک شروع بود. به همین دلیل است که ما Accessibility Wizard را توسعه دادیم، راه حلی سریع و آسان که به کاربران ما کمک می کند تا مستقیماً از ویرایشگر مشکلات دسترسی را در سایت های خود پیدا و رفع کنند.


نحوه عملکرد جادوگر دسترسی

Accessibility Wizard که در ویرایشگر تعبیه شده است، پیچیده ترین مؤلفه در راه حل چند لایه ما برای دسترسی است. ویژگی‌های دسترسی مطابق با دستورالعمل‌های دسترسی به محتوای وب (WCAG 2.0)، استاندارد جهانی مشترک دسترسی به وب، طراحی شده‌اند. ما همچنین در حال تطبیق با WCAG 2.1 و 2.2 هستیم.


Accessibility Wizard ابزاری است که به شما، جامعه کاربران ما، قدرت می‌دهد تا با مشارکت مستقیم شما در فرآیند، وب‌سایت‌های قابل دسترس‌تری بسازید. در سه مرحله، جادوگر مشکلات دسترسی در سایت شما را شناسایی می کند، آنها را توضیح می دهد و راه حل های عملی ارائه می دهد.

چگونه وب سایت خود را در دسترس قرار دهیم

در این بخش، به نحوه ایجاد یک وب‌سایت و دسترسی بیشتر به آن با کمک Accessibility Wizard خواهیم پرداخت. برای یادگیری نحوه ساخت وب سایت قابل دسترس خود، از دوره آموزشی Accessibility 101: ساخت وب سایت قابل دسترس خود بازدید کنید.

01. Accessibility Wizard را باز کنید:

به ویرایشگر در دسکتاپ بروید

از نوار بالا، روی تنظیمات کلیک کنید

Accessibility Wizard را انتخاب کنید

از Accessibility Wizard، روی Scan My Site کلیک کنید تا شروع کنید

در اینجا یک راهنمای کامل گام به گام در مورد نحوه استفاده از Accessibility Wizard آورده شده است.


02. مشکلات موجود را با اسکن و راهنمایی خودکار بیابید

هنگامی که برای اولین بار Accessibility Wizard را باز می کنید، از شما خواسته می شود

به آن اجازه دهید تا سایت شما را اسکن کند.


پس از اسکن، Wizard مسائلی را در سایت شما برجسته می کند که باعث مشکلات دسترسی می شوند، مانند: از دست دادن متن جایگزین، تضاد رنگ ناکافی متن و نمادها، یا استفاده از ساختار عنوان اشتباه. سپس دقیقاً به شما نشان می دهد که این مشکلات کجا هستند، و شما را گام به گام راهنمایی می کند تا آنها را در ویرایشگر برطرف کنید.


03. راه حل های عملی ارائه شده توسط Wizard را دنبال کنید

هنگامی که مرحله بالا را کامل کردید، چک لیستی از موارد به شما ارائه می شود تا به شما کمک کند تا وب سایت خود را بیشتر تنظیم کنید. در این مرحله، جادوگر مسائلی را که ممکن است خودش تشخیص ندهد برجسته می‌کند، و به شما دستورالعمل‌های دقیقی درباره آنچه باید توجه کنید، و نحوه بهبود این عناصر برای دسترسی را ارائه می‌دهد.


توصیه می کنیم این بخش را مرحله به مرحله مرور کنید، زیرا فرصتی عالی برای بررسی دستی سایت خود از نظر عوارض است. پس از انجام این اصلاحات، ابزار سایت شما را مجددا اسکن می کند و مشکلات جدید را بررسی می کند.


et voila! هنگامی که Wizard ببیند که سایت شما هیچ مشکل قابل تشخیص دیگری ندارد، به صفحه موفقیت هدایت خواهید شد.


04. انتشار را بزنید

در این مرحله، شما باید سایت خود را منتشر کنید، بنابراین تمام اصلاحات در سایت زنده شما به روز می شوند. توجه به این نکته مهم است که قوانین دسترسی از مکان به مکان متفاوت است. می‌توانید مطمئن شوید که سایت شما با مشتریان دسترسی محلی مطابقت دارد و آن را با یک متخصص دسترسی تأیید کنید.


نکته حرفه ای: توصیه می کنیم هر زمان که سایت خود را دوباره ویرایش می کنید، Wizard را اجرا کنید. واقعیت این است که هر تغییر جدید ممکن است به یک مشکل دسترسی جدید منجر شود. ایمن بودن بهتر از متاسف بودن است.

05. سایت خود را با تنظیمات دسترسی پیشرفته تغییر دهید

برای بهبود بیشتر دسترسی سایت شما، پلتفرم به ویژگی های دسترسی پیشرفته مجهز شده است که اکثر آنها به طور خودکار در سایت شما فعال می شوند. می‌توانید این تنظیمات را مستقیماً از Wizard مشاهده و تغییر دهید:


حلقه فوکوس هوشمند: نشانگرهای بصری از کاربران صفحه کلید هنگام حرکت در وب سایت شما پشتیبانی می کنند. حلقه های فوکوس هوشمند به طور خودکار هنگام استفاده از صفحه کلید ظاهر می شوند. این حلقه ها بدون توجه به رنگ پس زمینه وب سایت، دو رنگ هستند و همیشه قابل مشاهده هستند.


پرش به محتوای اصلی: این تنظیم به کاربران صفحه‌کلید اجازه می‌دهد در صورت فعال شدن، مستقیماً به محتوای اصلی هر صفحه بپرند.


ترتیب خودکار DOM: شما می توانید وب سایت خود را به هر ترتیبی که دوست دارید با عناصر کشیدن و رها کردن طراحی کنید. فعال کردن ویژگی DOM خودکار (مدل شیء سند) سایت شما، این عناصر را طوری ترتیب می دهد که نظم بصری تعریف شده شما را منعکس کند، و اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگانی که به صفحه کلید یا صفحه خوان ها متکی هستند، می توانند وب سایت شما را به راحتی مرور کنند.


ابزارهای توسعه‌دهنده پیشرفته: برای کاربران پیشرفته، افزودن ویژگی‌های آریا به عناصر مختلف سایت، می‌تواند تجربه کاربری را برای افرادی که از فناوری کمکی مانند صفحه‌خوان‌ها استفاده می‌کنند، افزایش دهد. همچنین می‌توانید با استفاده از Velo by ویژگی‌های سفارشی را به برنامه‌ها و مؤلفه‌هایی که خودتان می‌سازید اضافه کنید.

چرا ساختن یک وب سایت قابل دسترسی مهم است؟

این در اختیار ما است که وب‌سایتی را طراحی کنیم که همه آن‌ها را در بر بگیرد، و تبدیل اینترنت به مکانی برای درگیر شدن، مسئولیتی است که به نفع بازدیدکنندگان و صاحبان وب‌سایت است. چه در حال اجرای یک فروشگاه آنلاین، وب سایت تجاری یا مدیریت پورتفولیوی آنلاین خود باشید، یک سایت در دسترس برند شما را تقویت می کند، عملکرد را بهبود می بخشد و خطرات قانونی قانونی را به حداقل می رساند.

دامنه بازار خود را گسترش دهید

تلاش‌ها برای بهبود دسترسی به سایت شما و مواردی که برای سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) استفاده می‌شوند، متقابل نیستند. بسیاری از ویژگی‌های دسترسی به وب که در طراحی‌های وب ما پیاده‌سازی می‌شوند (مانند متن جایگزین و برچسب‌های عنوان) عملکرد سایت شما را در نتایج جستجوی Google افزایش می‌دهند.


فراگیر بودن به این معنی است که مخاطبان و پایگاه مشتریان شما نیز رشد خواهند کرد. بسیاری از خریداران دارای معلولیت آنلاین شده اند و بازاری با قدرت خرج بیش از 6 تریلیون دلار ایجاد کرده اند. این بدان معنی است که برای کسب و کارهایی که حضور آنلاین دارند، دسترسی برابر به مشتریان بالقوه بسیار مهم است. شما می توانید نیازهای کاربران خاص خود را با ایجاد شخصیت های کاربری که بینش های آموزنده ای را ارائه می دهند، درک کنید.

درک مثبت برند را پرورش دهید

توجه به دسترسی، تصویر مثبتی را بر تصویر برند شما می افکند و تجربه و رضایت کاربر را بهبود می بخشد.

وب سایت و برندی که تنوع را به بخشی از ماموریت خود تبدیل می کند، کلید تقویت روابط مثبت با مشتری و وفاداری به برند است. به علاوه، به بازدیدکنندگان ثابت می کند که برای تغییر اجتماعی و فراگیری ارزش قائل هستید.

بخشی از انگیزه نوآوری باشید

ابزارهای دسترسی، ویژگی ها و محصولات مشکلات پیش بینی نشده ای را حل می کنند که به نفع همه بازدیدکنندگان سایت است. این شامل عملکرد کامل صفحه کلید، حلقه های فوکوس هوشمند، قالب بندی محتوا برای صفحه خوان ها و موارد دیگر می شود.


 هدف ما تنظیم است

استاندارد صنعت برای دسترسی به وب، الهام بخش سازندگان وب، طراحان، توسعه دهندگان - و حتی رقبای ما - برای پیشبرد راه حل های نوآورانه به طوری که همه بتوانند به طور کامل وب را تجربه کرده و با آن تعامل داشته باشند.

چگونه زمین آسانسور خود را با مثال میخکوب کنید

این قانون است (در خیلی جاها)

در مورد دسترسی ما، باید قانون را نیز در نظر بگیریم. بسیاری از کشورها قوانینی دارند که دسترسی دیجیتالی را الزامی می کند و برای وب سایت هایی که رعایت نمی کنند جریمه هایی وضع می کنند. این مقررات به طور مداوم در حال تغییر هستند و از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت هستند.


یکی از نمونه های قابل توجه پیتزای دومینو است که در سال 2016 توسط گیلرمو روبلز، مرد نابینایی که قادر به سفارش پیتزا با استفاده از نرم افزار صفحه نمایش خود (نقض قانون آمریکایی های معلول) بود، شکایت کرد. پس از دادخواستی از سوی این شرکت، که مدعی بود هیچ قانون مشخصی برای اعمال قانون ADA (قانون آمریکایی‌های دارای معلولیت) در دنیای دیجیتال وجود ندارد، دادگاه عالی ایالات متحده این پرونده را به دادگاه منطقه منتقل کرد - در اقدامی قابل توجه برای مدافعان معلولیت.

آینده دسترسی به وب سایت

متعهد است که وب را به مکانی بهتر برای همه تبدیل کند. اینها تنها برخی از روش‌هایی هستند که تیم دسترسی اختصاصی ما برای بهبود محصولات ما برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت‌هایشان کار کرده است.


ما مشتاق این ابتکار جهانی هستیم و امیدواریم که جامعه کاربران ما نیز همینطور باشند. اگر راه‌هایی برای بهبود ابزارهای دسترس‌پذیری ما می‌شناسید، یا ویژگی‌هایی دارید که می‌خواهید ببینید.

برچسب ها سایت , اینترنت , پیشرفت ,
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 10
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 31
 • بازدید ماه : 25
 • بازدید سال : 116
 • بازدید کلی : 3,454