loading...

بروز شو

بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟ بازاریابی هوش مصنوعی (AI) یک روش بازاریابی است که از محاسبات پیشرفته برای تجزیه و تحلیل داده ها و درک بهتر مشتریان هدف استفاده می کند. بازاریابی هوش مصنوعی با ارائه تجزیه و

بازاریابی هوش مصنوعی: مزایا، چالش ها و ابزارها برای استراتژی هوش مصنوعی شما

علیرضا بازدید : 37 جمعه 30 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟

بازاریابی هوش مصنوعی (AI) یک روش بازاریابی است که از محاسبات پیشرفته برای تجزیه و تحلیل داده ها و درک بهتر مشتریان هدف استفاده می کند. بازاریابی هوش مصنوعی با ارائه تجزیه و تحلیل داده‌ها که می‌تواند به صاحبان مشاغل کمک کند تا در زمان مناسب با پیام مناسب با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند، به بهبود سفر مشتری کمک می‌کند.


علاوه بر این، فناوری‌های هوش مصنوعی مولد می‌توانند به کسب‌وکارها کمک کنند تا کارهای بازاریابی خسته‌کننده را به‌طور خودکار انجام دهند.

بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟ تصویر داشبورد و تجزیه و تحلیل بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟ تصویر یک داشبورد و تجزیه و تحلیل

ساخت ایمیل تنها در 4 دقیقه | آموزش کامل ساخت [Gmail + Yahoo]


موارد و نمونه های استفاده از بازاریابی هوش مصنوعی

هنگام بازاریابی، کسب و کارهای کوچک می خواهند با استفاده از کمترین منابع، به بهترین شکل ممکن به مخاطبان هدف خود دست یابند. پلتفرم‌های بازاریابی هوش مصنوعی می‌توانند جایگزین حدس‌های دستی شوند و به کسب‌وکارها کمک کنند تا از داده‌های مشتری موجود خود به‌طور مؤثر استفاده کنند.


با توجه به تکامل بازاریابی، برخی از راه هایی که برندها می توانند از هوش مصنوعی برای بهینه سازی تلاش های بازاریابی خود استفاده کنند عبارتند از:


ارائه شخصی سازی در زمان واقعی بر اساس تعاملات قبلی با مشتری


استفاده از ربات های چت برای ارائه تعامل فوری خدمات مشتری با کاربران


استفاده از تبلیغات برنامه‌ای برای کمک به به حداکثر رساندن تلاش‌های برنامه‌ریزی رسانه


قیمت گذاری خودکار اقلام بر اساس داده های عرضه و تقاضا برای افزایش فروش


نکته: LiveChat را به وب‌سایت خود اضافه کنید تا به شما کمک کند پاسخ‌های خود را به سؤالات زنده بهبود ببخشید و پاسخ‌های ربات چت را با نیازهای مشتری خود تطبیق دهید. از چت‌بات‌ها به‌عنوان یک عامل زنده استفاده کنید تا چت‌های مناسب را به شما منتقل کند، بلیط‌های راهنما را ارسال کند و حتی آن‌ها را به‌طور یکپارچه در مسنجر فیس‌بوک ادغام کند تا پشتیبانی خود را افزایش دهد.

مزایا و چالش های بازاریابی هوش مصنوعی

در حالی که هوش مصنوعی به طور مداوم در حال بهبود و تکامل است، مهم است که از مزایا و چالش های آن آگاه باشید.


فواید

تا حد زیادی، هوش مصنوعی با کمک به کسب‌وکارهای کوچک برای بهینه‌سازی استراتژی‌های بازاریابی خود برای حرکت سریع‌تر و کارآمدتر، سودمند است.


Shachaf Rodberg، تحلیلگر، که برای الهام بخشیدن به تیم‌های داخلی با اخبار و روندهای صنعت کار می‌کند، می‌گوید: «وقتی مردم به یک کسب‌وکار کوچک می‌آیند، به یک دلیل خاص می‌آیند: شما. «هر نوع ابزار بازاریابی، وظایف دستی را خودکار می‌کند و به شما امکان می‌دهد روی صحبت کردن با مردم و ایجاد یک تجربه خوب برای مشتری تمرکز کنید. وقتی بودجه زیادی ندارید، می‌توانید از هوش مصنوعی استفاده کنید تا خودتان را به عنوان یک فرد در مقیاس‌بندی کنید.»


در حالی که بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک داده‌های مشتریان را از فروش و کمپین‌ها دارند، اما لزوماً همیشه زمان یا تخصص لازم برای مرتب‌سازی و تحلیل کارآمد آن‌ها را ندارند. اما ابزارهای تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی مانند Oribi.io می‌توانند به کسب‌وکارها کمک کنند تا آزمایش‌هایی را انجام دهند و شناسایی کنند که کدام پلتفرم‌ها و پیام‌های بازاریابی برای نیازهای آن‌ها کار می‌کنند، کدام‌یک را می‌توان بهینه کرد و کدام‌ها را باید دوباره استراتژی کرد.


نکته: را امتحان کنید—الگوریتم هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی که به شما کمک می‌کند تا پلتفرم‌ها، مکان‌ها، مکان‌ها و مخاطبانی را که تبلیغات شما بیشترین تأثیر را روی آن‌ها خواهد داشت، شناسایی کنید. از آن برای هدف‌گیری مجدد، ایجاد مخاطبین مشابه و اجرای تست‌های A/B استفاده کنید.


هوش مصنوعی همچنین می تواند به کسب و کارهای کوچک کمک کند تا با استفاده از تبلیغات برنامه ای، رسانه های اجتماعی و روش های جستجوی ارگانیک رقابتی تر شوند. کسب‌وکارهای کوچک زمان یا منابع لازم برای تولید نسخه‌های متعدد تبلیغات یا محتوای شخصی‌سازی شده مورد نیاز برای رقابت با برندهای بزرگ را در پلتفرم‌های مشابه ندارند.


با این حال، ابزارهای هوش مصنوعی به ایجاد محتوای بهینه‌تر در مقیاس برای این پلتفرم‌ها با حداقل سرمایه کمک می‌کنند. به عنوان مثال، نیل پاتل، اینفلوئنسر بازاریابی، Copy.ai، یک فناوری تولید متن برای کپی وبلاگ و توضیحات، و Synthesia.io، یک پلتفرم ویدیویی هوش مصنوعی که ایجاد می کند را توصیه می کند.

ویدیوهای فراواقعی با سر صحبت از متن.

اسکرین شات از Synthesia.io که برای بازاریابی هوش مصنوعی استفاده می شود اسکرین شات از Synthesia.io که برای بازاریابی هوش مصنوعی استفاده می شود


چالش ها

در حالی که بازاریابی هوش مصنوعی می تواند برای مشاغل کوچک مفید باشد، اما همیشه یک گزینه plug-and-play نیست. شرکت ها همچنان باید زمان آموزشی و منابع مالی را اختصاص دهند تا مطمئن شوند که بهترین نتیجه را از ابزارهای جدید خود می گیرند.


حفظ حریم خصوصی نیز می‌تواند یک چالش مداوم باشد، زیرا کسب‌وکارها باید تأیید کنند که اجازه دارند اطلاعات مشتری را با ابزارهای شخص ثالث به شکلی اخلاقی و خصوصی به اشتراک بگذارند.

نحوه میزبانی وب سایت: راهنمای گام به گام برای مبتدیان


و اگرچه این ابزارها اغلب می‌توانند نقطه شروعی را به کسب‌وکارها ارائه دهند، اما همچنان به نظارت انسانی نیاز دارد. به عنوان مثال، گزارش‌های Wired مبنی بر اینکه نسخه‌ای که با استفاده از فناوری AI تولید متن GPT-3 تولید شده است، بدون ویرایش و بررسی واقعیت نمی‌تواند همانطور که هست منتشر شود. کریس چن، بنیانگذار Instapainting، در این مقاله می‌گوید: «نباید خروجی را مستقیماً استفاده کنید، اما این یک نقطه شروع برای ویرایش است و کار کسل‌کننده‌ای را برای تحقیق در مورد چیزها انجام می‌دهد.


همچنین، CMSWire گزارش می‌دهد که از آنجایی که ابزارها از داده‌های موجود استفاده می‌کنند، این احتمال وجود دارد که هر گونه سوگیری ذاتی را در مجموعه داده‌ها، اعم از نژاد، جنسیت، قومیت یا سایر [نابرابری] اجتماعی، بازتولید کنند.


علاوه بر این، ممکن است زمانی را برای مشتریان ایجاد کند که با هر ابزار بازاریابی مشتری آشنا شوند. اگرچه برخی از مشتریان ممکن است در ابتدا بی‌معنی بودن تجربه بازاریابی مبتنی بر هوش مصنوعی را عمیق‌تر احساس کنند، رودبرگ می‌گوید با بهبود کیفیت هوش مصنوعی، و این ابزارها بیشتر در فرهنگ جاسازی شده‌اند، این احتمال وجود دارد که افراد بیشتری یاد بگیرند که با آنها زندگی کنند. . او می‌گوید اولین گام برای رسیدن به این هدف صرفاً افشای این موضوع به مشتری است که فناوری هوش مصنوعی به تعامل کمک می‌کند.


رودبرگ می گوید: «رفتار انسان تغییر نمی کند: فناوری می تواند تغییر کند، ابزارها می توانند تغییر کنند، اما انسان ها اساساً یکسان هستند.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 63
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 84
 • بازدید ماه : 78
 • بازدید سال : 169
 • بازدید کلی : 3,507