loading...

بروز شو

رشد کسب و کار چیست؟ رشد کسب‌وکار به دنبال بهبود و حرکت در سودآوری و آینده یک شرکت است. رشد همچنین می تواند به اختراع مجدد و مقیاس پذیری منجر شود. یک نمونه دراماتیک، نتفلیکس، که در اواخر دهه 90 ب

همه چیزهایی که برای برنامه ریزی برای رشد کسب و کار باید بدانید

علیرضا بازدید : 60 پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

رشد کسب و کار چیست؟

رشد کسب‌وکار به دنبال بهبود و حرکت در سودآوری و آینده یک شرکت است. رشد همچنین می تواند به اختراع مجدد و مقیاس پذیری منجر شود. یک نمونه دراماتیک، نتفلیکس، که در اواخر دهه 90 به عنوان یک سرویس DVD اجاره ای شروع به کار کرد، به محتوای پخش جریانی تغییر کرد و اکنون یکی از ارائه دهندگان برتر سرگرمی های خانگی است. با این حال، کسب و کار شما احتمالاً در همان صنعت رقابت نمی کند، بنابراین می توانید راه های دیگری را برای رشد کسب و کار در نظر بگیرید، مانند:


یک طراح وب فریلنسر، تجارت یک نفره پایدار و موفق خود را به یک آژانس پر جنب و جوش تبدیل می کند.


یک فروشنده تجارت الکترونیک به دنبال گسترش خط تولید خود و ارائه کالاهای جدید است.


بنیانگذار بر افزایش ارزش شرکت خود تمرکز می کند و انگیزه دارد تا در پایان سال اول سرمایه گذاران جدید را وارد کند.


در عین حال، باید تعیین کنید که کدام معیارها رشد کسب و کار شما را به بهترین شکل نشان می دهند. در اینجا چند روش برای اندازه گیری رشد وجود دارد:

 • استخدام کارمندان
 • افتتاح شعبه های جدید
 • به دست آوردن مشتریان بیشتر
 • افزایش فروش محصولات
 • رشد درآمد ثابت
 • جمع آوری فالوورهای اجتماعی
 • دیدن جریان نقدی مثبت
 • ورود سرمایه گذاران جدید
 • ادغام و تملک


برخی از این نقاط عطف ممکن است مدت بیشتری طول بکشد، به خصوص اگر شرکت شما هنوز در مراحل اولیه باشد.

ساخت ایمیل تنها در 4 دقیقه | آموزش کامل ساخت [Gmail + Yahoo]


برای تنظیم سرعت مناسب در دستیابی به اهداف تجاری خود، مهم است که در مورد نقطه شروع خود در این فرآیند صادق باشید. آیا مشتریان بیشتر از محصولات شما می خواهند که دائماً در انبار موجود نیستند؟ ممکن است لازم باشد روی تحویل سریعتر سرمایه گذاری کنید.


اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم این اطلاعات را در طرح تجاری خود گزارش می دهید. حتی زمانی که اهداف شما در طول زمان تغییر می کنند، پیگیری آنها و ترسیم مسیری به سمت رشد تدریجی کسب و کار بسیار مهم است.


چرا رشد کسب و کار مهم است؟

وقتی کسب و کار احساس خوب و امنی داشته باشد، راحت می توان از خود راضی شد. با این حال، ممکن است نتوانید با رشد صنعت خود، نگرش "کسب و کار معمول" را تحمل کنید.


برخی از صنایع در حال رشد در ایالات متحده در صنایع غذایی و نوشیدنی، املاک و مستغلات و مراقبت های بهداشتی هستند. اگر بازار شما آماده رشد است، باید از روندها و تغییرات مرتبط سرمایه گذاری کنید تا رقابتی بمانید.


شما همچنین می توانید از طریق اقداماتی مانند سرمایه گذاری در جذب مشتری، پاداش دادن به کارکنان خود با افزایش حقوق و ارزش افزودن بیشتر به روابط فعلی مشتری، به رشد برسید. اساساً، رشد کسب و کار به شما این امکان را می دهد که کارهای بیشتری برای تیم، مشتریان و خودتان انجام دهید.


آیا تصمیم گرفتید گام بعدی را در برنامه رشد خود بردارید؟ در اینجا مروری بر رایج ترین انواع استراتژی های رشد کسب و کار برای پیاده سازی است:


انواع رشد کسب و کار

01. توسعه بازار

توسعه بازار یک برنامه رشد تجاری رایج است که برای شناسایی بخش های جدید بازار برای محصولات فعلی طراحی شده است. کسب و کارهای کوچک می توانند بازارهای بدون آدرس را در بخش های هدف جذب کنند.


به عنوان مثال، بازارهای جدید را می توان از طریق تقسیم بندی جغرافیایی یا تقسیم یک بازار بر اساس مکان تعریف کرد. افراد از یک مکان خاص نیازها، خواسته ها یا ملاحظات فرهنگی مشابهی را به اشتراک خواهند گذاشت. به نوبه خود، مشاغل و برندها می توانند منطقه ای را با پیام های مرتبط تر مورد هدف قرار دهند. یکی دیگر از راه‌های تقسیم‌بندی بازار، استفاده از اطلاعات جمعیتی است که زیر گروه‌هایی بر اساس سن، جنسیت، شغل و حتی وضعیت تأهل تشکیل می‌شوند.


02. نفوذ در بازار

بر خلاف توسعه بازار، این طرح رشد کسب و کار در مورد ورود به یک بازار جدید نیست، بلکه در عوض عمیق‌تر کردن بازار موجود و اجتناب از هزینه‌های فرصت است.


فرض کنید یک فروشگاه آنلاین برای غذای حیوانات خانگی دارید. در حالی که مشتریان ممکن است از قبل برای موجودی شما دیوانه شوند، استراتژی های زیر نه تنها وفاداری مشتری را بهبود می بخشد، بلکه می تواند ترافیک وب سایت را نیز افزایش دهد:

 • ارائه تخفیف
 • ارسال رایگان یک روزه
 • اشتراک و تمدید خودکار تحویل


با این حال، ارائه محصولات یا خدمات با کیفیت بالاتر با قیمت‌های بالاتر نیز می‌تواند به شما کمک کند تا به بخش مشتریان ارزشمندتر نفوذ کنید.


03. توسعه محصول

به عنوان یک صاحب کسب و کار که به دنبال رشد کسب و کار است، توسعه محصول یا خدمات ممکن است شرکت شما را به ارتفاعات جدیدی ارتقا دهد. شما می توانید این استراتژی رشد را به صورت یکسره نزدیک کنید

چند راه از جمله:


ایجاد محصولات جدید با افزایش تقاضا برای آنها

بهینه سازی محصولات موجود با کمک بازخورد کاربران

توقف تولید محصولات با عملکرد ضعیف


در این مرحله از برنامه رشد کسب و کار خود، ممکن است لازم باشد از مشتریان خود سرنخ بگیرید و بر اساس آن تنظیم کنید. اگر بتوانید هر آنچه را که می خواهند در اختیار آنها قرار دهید، و برای کسب و کار شما منطقی است، آنها به دنبال ارائه دهنده دیگری برای انجام بقیه کارها نخواهند بود.


نکته حرفه ای: اگر در حال توسعه محصول جدیدی هستید که تقاضای بالایی دارد، می توانید آن را برای پیش فروش تبلیغ کنید و قبل از آماده شدن محصول شروع به جمع آوری پول برای آن کنید.


04. ادغام و تملک

شما می توانید به این استراتژی رشد به دو صورت نگاه کنید: اول، یک شرکت بزرگتر شرکت شما را تصاحب می کند. سود هنگفتی به دست می آورید و می توانید برای شروع دوباره یک کسب و کار کنار بروید. یا شرکتی را با یک محصول رقیب یا سازگار خریداری می کنید که به شما کمک می کند وارد یک بازار جدید شوید یا رقابت خود را حذف کنید. در حالی که فریلنسرها یا ارائه دهندگان خدمات معمولاً شرکت ها را خریداری نمی کنند، ممکن است برای یک فروشنده یا یک شرکت نرم افزاری منطقی باشد.


از سوی دیگر، شما همچنین می توانید با شرکت دیگری ادغام شده و سهم بازار خود را گسترش دهید. ترکیب دو شرکت در یک موجودیت جدید می تواند یک حرکت مخاطره آمیز باشد، اما اگر در مورد شرکت و فرصت بازاری که ارائه می دهد تحقیق کنید نه.


05. مشارکت

برای صاحبان مشاغل کوچک، فریلنسرها و ارائه دهندگان خدمات بدون سرمایه زیادی، ایجاد یک رابطه سودمند متقابل با یک شرکت دیگر می تواند یک فرصت رشد قابل دوام باشد.


علاوه بر این، این فقط سود شما را افزایش نمی دهد. این مشارکت همچنین ارزش پیشنهاد شما را بهبود می بخشد، بنابراین مشتریان یا مشتریان شما نیز برندگان را کنار می گذارند. در مورد اینکه با چه کسی شریک می شوید، این به شما بستگی دارد. فقط مطمئن شوید که حس تجاری خوبی دارد.


به عنوان مثال، یک طراح وب آزاد می تواند با یک کپی رایتر همکاری کند تا وب سایت های زیبا با پیام رسانی حرفه ای را به مشتریان ارائه دهد. هنگامی که با کسب و کار دیگری شریک می شوید، همچنین یک راه عالی برای به دست آوردن مشتریان بیشتر با هزینه های کمتر جذب مشتری، از جمله از طریق ارجاع، است.

50 سایت تبلیغاتی رایگان برای تبلیغ آنلاین وب سایت شما

06. تنوع

تنوع در مورد گسترش به یک بازار کاملا جدید است. شرکت ها این استراتژی رشد را راهی برای تقویت مجدد کسب و کار با توسعه محصولات جدید یا افزودن خدمات به محصولات موجود می دانند.


جوی چو، بنیانگذار و مدیر خلاق برند سبک زندگی موفق Oh Joy! با حالا چی صحبت کرد؟ در مورد رشد کسب و کار خود شرکت از طریق تنوع. رشد کسب‌وکار او نتیجه فروش «دو سوم» محصولات مجاز در تارگت (مجموعه‌های دکور خانه، کودک و مهد کودک، و مبلمان)، به‌علاوه بخش دیگری از نوشته‌های او (کتاب‌های بزرگسالان، کتاب‌های کودکان و وبلاگ او) است.

07. کانال های جایگزین

کسب‌وکارهای بیشتری برای رشد کسب‌وکار خود، کانال‌های جایگزین مانند برنامه‌های وب پیشرو (PWA)، برنامه‌های تلفن همراه، صفحات تجاری فیس‌بوک، صفحات Google My Business و فروشگاه اینستاگرام را بررسی می‌کنند. کانال های جایگزین برای دستیابی به مشتریان جدید، حفظ ارتباط با مشتریان فعلی و تعامل با مخاطبان هدف شما مفید بوده اند.


بسیاری از کسب و کارهای آنلاین علاوه بر وب سایت خود، شروع به ارائه اپلیکیشن موبایل نیز کرده اند. با ، می توانید با برنامه ، یک برنامه چند منظوره برای بازاریابی، مدیریت رزروها و چت زنده با مشتریان در طول سفر خریدار، کسب و کار خود را راه اندازی کرده و رشد دهید.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 43
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 64
 • بازدید ماه : 58
 • بازدید سال : 149
 • بازدید کلی : 3,487