loading...

بروز شو

وقتی نوبت به انتخاب میزبان وب می رسد، باید بین انواع مختلف موجود تمایز قائل شوید. هر نوع میزبانی دارای ویژگی ها و مزایایی است که ممکن است متناسب با نیاز شما باشد یا نباشد. در گذشته، بسیاری از سازندگا

هاست ابری چیست؟

علیرضا بازدید : 47 سه شنبه 06 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

وقتی نوبت به انتخاب میزبان وب می رسد، باید بین انواع مختلف موجود تمایز قائل شوید. هر نوع میزبانی دارای ویژگی ها و مزایایی است که ممکن است متناسب با نیاز شما باشد یا نباشد.


در گذشته، بسیاری از سازندگان وب‌سایت برای اولین بار میزبانی اشتراکی یا زمانی که چندین سایت روی یک سرور میزبانی می‌شوند، انتخاب می‌کردند. این گزینه میزبانی ارزان است و برای سایت های کوچک، از جمله وب سایت های شخصی، بدون تعداد ترافیک زیاد، به خوبی کار می کند.


سپس، هنگامی که سایت و کسب و کار شروع به رشد کردند، بسیاری از مشاغل متوسط ​​گزینه متفاوتی مانند میزبانی VPS یا یک فضا و منابع اختصاصی خصوصی و اختصاصی در یک سرور مشترک را در نظر می گیرند. این گزینه نسبت به افزایش ترافیک روی سرور حساسیت کمتری دارد، اما اغلب گرانتر از میزبانی مشترک است. میزبانی VPS برای شرکت ها یا سایت های تجارت الکترونیک شلوغ کار نمی کند، و هنوز به اندازه داشتن سرور اختصاصی شما قابل اعتماد نیست.

ساخت ایمیل تنها در 4 دقیقه | آموزش کامل ساخت [Gmail + Yahoo]


از سوی دیگر، میزبانی ابری برای پاسخگویی به تقاضای وب سایت در همه اندازه ها تکامل یافته است. این نوع میزبانی می تواند افزایش ناگهانی ترافیک را مدیریت کند، 99.9% آپتایم ارائه دهد (مطمئن ترین هاست می تواند باشد)، هیچ نقطه شکست واحدی ندارد و با وب سایت شما مقیاس دارد. و با برخی از سازندگان وب سایت - شامل هیچ هزینه ای ندارد.


هاست ابری چیست؟

میزبانی وب محل نگهداری سایت شما بر روی یک سرور فیزیکی به اضافه تحویل آن سایت به مرورگر کاربر است. هاست ابری به همین صورت عمل می کند، با این تفاوت که سایت شما به جای شبکه فیزیکی، روی شبکه ای از سرورهای مجازی میزبانی می شود. این بخشی از مفهوم گسترده تر رایانش ابری است. حتی اگر محاسبات ابری را با نام نمی‌دانید، احتمالاً قابلیت‌های ذخیره‌سازی و تحویل محتوای آن را در زندگی روزمره خود ادغام کرده‌اید - از مرور در تلفن‌های هوشمند و ذخیره فایل‌های کاری گرفته تا دسترسی به برنامه‌های مورد علاقه ما.


نمونه‌هایی از سرویس‌های مبتنی بر ابر عمومی و ارائه دهندگان میزبانی شامل Microsoft Azure، IBM's Blue Cloud، و Amazon Elastic Compute Cloud یا EC2 هستند. می‌توانید میزبانی سایت خود را در هر یک از این پلت‌فرم‌های ابری عمومی انتخاب کنید – اگرچه قابلیت اطمینان و هزینه‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد.


میزبانی ابری نسبت به میزبانی وب غیر ابری برتری دارد. به عنوان مثال، معمولاً انعطاف پذیرتر در نظر گرفته می شود. فضای ذخیره‌سازی و پهنای باند برای یک سایت می‌تواند در پاسخ به نیازهای کوتاه‌مدت (مثلاً یک وب‌سایت تجارت الکترونیک که انتظار افزایش ناگهانی ترافیک در جمعه سیاه را دارد) یا در پاسخ به رشد بلندمدت یک تجارت اضافه شود.

میزبانی چند ابری میزبانی ابری را بهبود می بخشد تا عملکرد و قابلیت اطمینان در سطح سازمانی را به همه - بدون توجه به مکان یا اندازه کسب و کار - ارائه دهد. با میزبانی چند ابری، ارائه‌دهنده میزبانی شما سرویس‌های ابری عمومی، مانند Google Cloud و خدمات وب آمازون (AWS) را با سرورهای خصوصی و داخلی برای میزبانی وب‌سایت متصل می‌کند. به علاوه، ارائه‌دهنده برای جلوگیری از قطعی و متعادل کردن بار ترافیک بین شبکه‌ها و سرورها کار خواهد کرد.

چگونه زمین آسانسور خود را با مثال میخکوب کنید


دلیل اصلی استفاده از ساخت وب سایت با استفاده از هاست چند ابری؟ قابلیت اطمینان. می توانید خیالتان راحت باشد که سایت شما همیشه بدون نیاز به انجام کاری در حال اجرا است. بیایید از میزبانی چند ابری  به عنوان مثال در اینجا استفاده کنیم، راه حلی که از خدمات وب آمازون (AWS)، Google Cloud و سرورهای داخلی استفاده می کند:


تصور کنید غیرقابل تصور اتفاق می افتد و AWS به طور موقت آفلاین است. همه وب‌سایت‌هایی که در AWS میزبانی می‌شوند، آفلاین نیز می‌افتند. اما هنگام استفاده از یک سرویس چند ابری مانند ، شبکه دیگری مانند Google Cloud می تواند وارد این نفوذ شود. در سناریوی بعید (اما نه غیرممکن) که هم AWS و هم Google Cloud از کار بیفتند، سرورهای داخلی وظایف میزبانی وب سایت شما را بر عهده می گیرند، بنابراین شما به کار خود ادامه می دهید.

کسب و کار.

میزبانی چند ابری چیست؟

ویژگی های کلیدی هاست چند ابری

سرورهای متعدد: عمومی، خصوصی و داخلی

چندین شبکه تحویل محتوا در سطح جهانی (CDN)

مدیریت و نگهداری 24 ساعته از طرف ارائه دهنده خدمات

پهنای باند نامحدود از جمله فضای ذخیره سازی که متناسب با نیاز کاربران باشد

تا 99.9% آپتایم

خدمات خودکار از طریق مدیریت از راه دور

رایگان یا بر اساس "همانطور که استفاده می شود".

مزایای هاست چند ابری

اگر شروع به ایجاد وب سایت خود کرده اید، باید مزایای هاست چند ابری را در نظر بگیرید. در اینجا، مزایای میزبانی چند ابری برای وب سایت ها در هر اندازه است.


1. قابلیت اطمینان به علاوه مقیاس پذیری

2. مدیریت دست بردار

3. بهبود عملکرد وب سایت

01. قابلیت اطمینان به علاوه مقیاس پذیری

هاست ابری قابل اعتماد است. در حالی که 100٪ آپتایم هرگز نمی تواند مشخص باشد، ارائه دهندگان میزبانی ابری مانند می توانند 99.99٪ آپتایم ارائه دهند و به شما در تداوم کسب و کار خود اطمینان داشته باشید.


هاست ابری همچنین شامل پشتیبان گیری خودکار سایت است. حتی در یک قطع شبکه بسیار بعید، سایت شما به طور خودکار بازیابی می شود. میزبانی وب قابل اعتماد نه تنها سایت شما را به طور مداوم آنلاین نگه می دارد، بلکه به حفظ شهرت برند شما از طریق افزایش ترافیک و قطع شدن سرور کمک می کند.


این نیز مقیاس پذیری را ارائه می دهد. میزبانی چند ابری برای مدیریت و ارائه داده ها به وب سایت ها به شبکه ای از ابرهای داخلی، عمومی و خصوصی متکی است. همانطور که ترافیک و فروش سایت شما رشد می کند و نیازهای کسب و کار شما تغییر می کند، میزبانی چند ابری با افزایش ناگهانی ترافیک از طریق تعادل بار سازگار می شود.


02. مدیریت دست بردار

میزبانی چند ابری یک راه حل پیچیده است که نیاز به مدیریت متخصص دارد. اتصال چند ابر عمومی و خصوصی نیز بسیار گران است. خوشبختانه، استفاده از یک سرویس میزبانی چند ابری، تمام مزایای این فناوری را بدون نیاز به سرمایه گذاری زمان یا پول خود به شما می دهد. در صورت قطع یا فاجعه آنلاین، اکثر ارائه دهندگان هاست چند ابری از پشتیبان گیری و بازیابی خودکار وب سایت اطمینان می دهند. این امر زمان از کار افتادگی سایت شما را محدود می کند و کسب و کار شما را سریعتر به حالت آنلاین باز می گرداند.


نکته: میزبانی با یک سرویس چند ابری کاملاً مدیریت شده است که چیزی از شما نمی خواهد. در ، اتاق جنگ با نام مناسب 24/7 کار می کند تا از قطع شدن سرور و شبکه جلوگیری کند. این همچنین شامل پشتیبانی اضافی از سرویس‌های ابری Google و AWS می‌شود.


03. بهبود عملکرد وب سایت

کاربران و موتورهای جستجو به طور یکسان خواستار این هستند که سایت شما سریع کار کند. یک تجربه مثبت کاربر به محتوایی بستگی دارد که در چند ثانیه ارائه می شود - چه تماشای یک ویدیو یا خرید یک محصول. میزبانی ابری از خوشه بندی جغرافیایی یا سرورهایی استفاده می کند که از طریق شبکه ای از CDN تا حد امکان از نظر جغرافیایی نزدیک به کاربر قرار می گیرند. نتیجه؟ سرعت بارگذاری بیشتر صفحه و بهبود تعامل مشتری.

برچسب ها سرعت سایت ,
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 55
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 76
 • بازدید ماه : 70
 • بازدید سال : 161
 • بازدید کلی : 3,499