loading...

بروز شو

01. دیجیتال مارکتینگ بازاریابی دیجیتال به هیچ یک از استراتژی ها اشاره نمی کند - بلکه یک اصطلاح گسترده است که شامل بازاریابی است که از فناوری دیجیتال استفاده می کند. اگرچه بازاریابی دیجیتال تنها به

فهرست کامل انواع بازاریابی [40 استراتژی موثر]

علیرضا بازدید : 204 یکشنبه 18 ارديبهشت 1401 نظرات (0)


01. دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال به هیچ یک از استراتژی ها اشاره نمی کند - بلکه یک اصطلاح گسترده است که شامل بازاریابی است که از فناوری دیجیتال استفاده می کند. اگرچه بازاریابی دیجیتال تنها به قدمت گوشی‌های هوشمند و اینترنت است، امروزه تقریباً هر تجارت و بازاریابی حرفه‌ای حداقل از یک تاکتیک دیجیتال مارکتینگ برای هدف قرار دادن مشتریان به روش‌های جدید و جالب استفاده می‌کند.


همانطور که به خواندن ادامه می دهید، متوجه خواهید شد که بیشتر انواع بازاریابی که در این مقاله پوشش داده شده است دیجیتال هستند. این شامل:

 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • بازاریابی موتورهای جستجو
 • بازاریابی موبایلی
 • بازاریابی ایمیلی
 • تبلیغات آنلاین


02. بازاریابی برون مرزی

بازاریابی برون مرزی نوعی بازاریابی است که شامل تعقیب مشتریان به جای جذب ارگانیک آنها می شود. این روش به ویژه قبل از اینکه بازاریابی دیجیتال به یک روش رایج تبدیل شود رایج بود، زیرا در درجه اول شامل استفاده از تماس های سرد، تبلیغات چاپی و تبلیغات تلویزیونی برای جذب مشتری می شود.

ساخت ایمیل تنها در 4 دقیقه | آموزش کامل ساخت [Gmail + Yahoo]


با این حال، بازاریابی برون‌گرا امروزه یک روش رایج بازاریابی دیجیتال باقی مانده است. به عنوان مثال، انفجارهای ایمیل، یا کمپین های ایمیل انبوه ارسال شده به لیست گسترده مشترکین همچنان یک تاکتیک تبلیغاتی محبوب است.


بازاریابی برونگرا اغلب با انتقاد مواجه می شود زیرا پیام شما را به عموم مردم، از جمله افرادی که ممکن است به محصول یا خدمات شما علاقه مند نباشند، منتقل می کند. گفته شد، اگر اهداف شرکت، مخاطبان هدف و KPIها را به دقت در نظر بگیرید، می‌توان از بازاریابی برون‌گرا به صورت استراتژیک استفاده کرد.

03. بازاریابی درونگرا

بازاریابی درونگرا یک اصطلاح کلی است که تقریباً همه انواع بازاریابی را در بر می گیرد. بنابراین، چه چیزی یک استراتژی بازاریابی خاص را به درون خود تبدیل می کند؟ این کمتر با روش خاص و بیشتر توسط تکنیک فراگیر تعیین می شود.


به عنوان یک بازاریاب ورودی، وظیفه شما کمک به مصرف کنندگان در تصمیم گیری آگاهانه است. به جای دنبال کردن مشتریان، منابع و نکات مفیدی را ارائه می دهید که در نهایت نشان می دهد چرا محصول شما مشکلات آنها را حل می کند. شما می توانید محتوای وبلاگ ارزشمندی را ارائه دهید، خود را از طریق ایمیل و چت زنده در دسترس قرار دهید و حتی پس از فروش نیز به ارائه پشتیبانی ادامه دهید.


همانطور که در بالا توضیح داده شد، بازاریابی درونگرا از استراتژی بسیار متفاوتی نسبت به همتای خارجی خود استفاده می کند. در چند سال گذشته، از این دو در میان بازاریاب‌های امروزی محبوب‌تر شده است، زیرا رویکرد ظریف آن، مصرف‌کنندگان را خوشحال می‌کند و وفاداری مادام‌العمر را ایجاد می‌کند.


یکی از رایج ترین روش های بازاریابی درونگرا، بازاریابی محتوا است که در ادامه بیشتر در مورد آن خواهید خواند.

5 روشی که می تواند رویداد بعدی شما را بهینه کند


04. بازاریابی محتوا

احتمالاً هنگام مرور وب متوجه افزایش تعداد وبلاگ های شرکتی شده اید. در واقع، بسیاری از نتایج جستجوی گوگل در واقع از وبلاگ های کسب و کار می آیند.

اما چرا بسیاری از شرکت ها برای تجارت خود وبلاگ ایجاد می کنند؟ برای این موضوع، وبلاگ نویسی حتی چه ربطی به بازاریابی دارد؟


وبلاگ نویسی برای بازاریابی محتوا بسیار مهم است - یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی موجود در جهان. مسلما مهمترین نوع بازاریابی درونگرا، بازاریابی محتوا بخشی ضروری از یک بازاریابی است

جعبه ابزار کسب و کار.


به طور کلی، بازاریابی محتوا شامل ایجاد و توزیع محتوا است. این نه تنها شامل نوشتن پست های وبلاگ، بلکه ارسال در رسانه های اجتماعی، نوشتن کتاب های الکترونیکی عمیق، به اشتراک گذاری اینفوگرافیک های غنی از داده، ایجاد محتوای ویدیویی و حتی شروع یک پادکست است.


هر محتوایی را که انتخاب می کنید، هدف ارائه اطلاعات ارزشمند به مخاطبان هدف است که باعث ایجاد تعامل، ارائه دانش و پشتیبانی و در نهایت برانگیختن علاقه به محصول یا خدمات شما می شود.


05. بازاریابی رسانه های اجتماعی

برخی از کارشناسان استدلال می کنند که بازاریابی رسانه های اجتماعی شاخه ای از بازاریابی محتوا است، در حالی که برخی دیگر معتقدند که این یک دنیای خاص است. در هر دسته ای که قرار دهید، بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از مهم ترین انواع بازاریابی است. در واقع، 50 درصد از مصرف کنندگان با دیدن تبلیغات اینستاگرامی یک برند، بیشتر به آن علاقه مند می شوند.


این استراتژی بازاریابی ارزشمند شامل تبلیغ برند شما از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، پینترست، لینکدین یا یوتیوب است.

بسیاری از شرکت ها از ترکیبی از این پلتفرم های مختلف به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنند. انتخاب پلتفرم شما تا حد زیادی به این بستگی دارد که مخاطبان هدف شما در کجا بیشتر فعال هستند و چگونه می خواهید کسب و کار خود را نمایندگی کنید.


06. بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو، همچنین به عنوان SEM شناخته می شود، شامل تمام بازاریابی هایی است که از گوگل و سایر موتورهای جستجو به عنوان ابزار اصلی برای نمایش مطالب تبلیغاتی استفاده می کنند. هدف از SEM صفحات کسب و کار شما که در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) ظاهر می شوند. هنگامی که صفحه ای از وب سایت شما - مثلاً یک صفحه فرود یا پست وبلاگ - در نتایج موتورهای جستجو در پاسخ به درخواست جستجوی کاربر نشان داده می شود، کاربر در معرض کسب و کار شما قرار می گیرد. در حالت ایده آل، آنها روی نتیجه کلیک کرده و به سایت شما هدایت می شوند.


بازاریابی موتورهای جستجو را می توان به دو نوع اصلی تقسیم کرد: بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC). تفاوت اصلی بین این دو این است که SEO ارگانیک است (غیر پرداختی)، در حالی که PPC شامل خرید تبلیغات است.


برای شروع انجام سئو، باید در مورد اجزای مختلفی که باعث رتبه بندی وب سایت ها در موتورهای جستجو می شود، بیاموزید. این شامل جنبه های فنی، مانند ساختار و سرعت صفحه وب سایت شما، و همچنین اجرای کلمات کلیدی است. بازاریابی محتوا و سئو عمیقاً در هم تنیده هستند، زیرا هر چه محتوای وبلاگ و وب سایت شما از نظر کلمات کلیدی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای رتبه بندی در SERP دارید.


نوع دیگر بازاریابی موتورهای جستجو، PPC، می تواند به موازات تلاش های سئو شما انجام شود. تبلیغات PPC محتوای حمایت شده ای است که در بالای صفحات نتایج جستجو مشاهده می کنید. اگر علاقه مند به پرداخت هزینه برای نتایج حمایت شده در Google هستید، Google Ads را امتحان کنید. این یکی از محبوب ترین و قابل اعتمادترین انتخاب ها برای بازاریابان PPC است.


07. بازاریابی ارگانیک

قبلاً این عبارت را در بحث ما در مورد بهینه سازی موتور جستجو دیده اید. این، همراه با بازاریابی محتوا و رسانه های اجتماعی، شامل یک نوع بازاریابی قدرتمند است که به عنوان بازاریابی ارگانیک شناخته می شود.


بازاریابی ارگانیک هر بازاریابی بدون پرداختی است که هدف آن جذب طبیعی (ارگانیک) افراد به کسب و کار شماست. این شامل اجرای بهترین شیوه ها برای جذب موتورهای جستجو و پلت فرم های رسانه های اجتماعی برای نمایش پست های شما در یک موقعیت برجسته است. این با تبلیغ "مصنوعی" کسب و کار شما از طریق پیوندهای پولی یا پست های تقویت شده متفاوت است.


این روش سنگ بنای بازاریابی درونگرا است زیرا بر این اصل استوار است که ایجاد محتوای جذاب رسانه های اجتماعی و کپی وب سایت مبتنی بر سئو قوی، کسب و کار شما را در معرض دید قرار می دهد و مشتریان را بطور مغناطیسی به سمت برند شما سوق می دهد.


به طور کلی، مخاطبان بازاریابی ارگانیک را کمتر از تبلیغات مزاحم می دانند، زیرا بر پرورش مشتریان بالقوه و جذب آنها به سمت کسب و کار شما در طول زمان تمرکز می کند.

08. تبلیغات

این ما را به نوع بعدی استراتژی تبلیغاتی می رساند: تبلیغات. تبلیغات شاخه ای از بازاریابی است که از کمپین های تبلیغاتی برای ارائه برند، محصول، خدمات یا ایده شما به دنیا استفاده می کند.


راه‌های زیادی برای تبلیغات وجود دارد، از جمله روش‌های آنلاین، مانند تبلیغات PPC و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، و همچنین روش‌های سنتی‌تر مانند تلویزیون، رادیو، تبلیغات بیلبورد و کدهای QR.


همانند بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، انتخاب پلتفرم‌های تبلیغاتی مناسب به معنای در نظر گرفتن اطلاعات جمعیتی و علایق مخاطبان هدف و همچنین نحوه ارائه پیام‌هایتان است. به عنوان مثال، تبلیغات اینستاگرام تمایل دارد به کاربران جوان‌تر برسد، اما تا حد زیادی توسط مخاطبان مسن‌تر که کمتر با این پلتفرم درگیر هستند، دیده نمی‌شوند.


Facebook Ads by  به شما این امکان را می دهد که کمپین های مبتنی بر هوش مصنوعی را مستقیماً از داشبورد وب سایت خود اجرا کنید تا به بیشترین احتمال برای تبدیل مخاطبان دسترسی پیدا کنید.

09. بازاریابی ویدئویی

همانطور که مشاهده کردید، محتوای بازاریابی طیف گسترده ای از قالب ها را در بر می گیرد - از مقالات وبلاگ گرفته تا پست های رسانه های اجتماعی و پادکست ها. ویدئو یکی دیگر از فرمت های محبوب بازاریابی محتوا است.


گنجاندن ویدیوی سرگرم‌کننده و جذاب در دارایی‌های بازاریابی شما می‌تواند راهی عالی برای نمایش خلاقانه برند شما باشد – و زمان و فضای کافی برای انتقال پیامتان در اختیار شما قرار می‌دهد.


شما می توانید از بازاریابی ویدیویی نه تنها برای تبلیغ محصول خود استفاده کنید، بلکه می توانید نکات و بینش های عملی در مورد صنعت خود را به مشتریان بالقوه ارائه دهید. آن را به عنوان یک پست وبلاگ قابل مشاهده در نظر بگیرید که به مردم کمک می کند به کسب و کار شما اعتماد کنند و با آن درگیر شوند.


مکان های مختلفی برای نمایش محتوای ویدیویی وجود دارد، از جمله یوتیوب، فیس بوک و اینستاگرام و همچنین وب سایت شما. برای شروع، این سازنده ویدیو را امتحان کنید.


10. اینفلوئنسر مارکتینگ

اندازه بازار جهانی اینفلوئنسر مارکتینگ از سال 2019 بیش از دو برابر شده است. در سال 2021، ارزش بازار به رکورد 13.8 میلیارد دلار آمریکا رسید.


اینفلوئنسر مارکتینگ شامل استفاده از اینستاگرام و سایر پلتفرم‌های اجتماعی برای مشارکت با اینفلوئنسرها است - افرادی که قبلاً دنبال کنندگان اختصاصی و متعهد دارند. این افراد در رشته خود متخصص به حساب می آیند و پیروان آنها توصیه های آنها را جدی می گیرند. این بدان معناست که وقتی یک اینفلوئنسر از محصول شما حمایت می‌کند، اعتبار آنی در چشم فالوورها به دست می‌آید. نتیجه؟ قرار گرفتن در معرض بیشتر برای برند شما و مشتریان جدید.


به طور معمول، اینفلوئنسرها در ازای تبلیغ نام تجاری شما به غرامت نیاز دارند، زیرا بسیاری برای کسب درآمد به محتوای حمایت شده متکی هستند. در این صورت، یکی از پست های رسانه های اجتماعی آنها را حمایت مالی خواهید کرد.


یک اینفلوئنسر بسیار محبوب (با بیش از 100000 فالوور) تقاضای بیشتری دارد و احتمالاً بیشتر از یک میکرو اینفلوئنسر (با 10000 تا 100000 فالوور) یا نانو اینفلوئنسر (با 100 تا 10000 فالوور) هزینه خواهد داشت. اغلب، نانو اینفلوئنسرها به جای پرداخت، محصولات رایگان را می پذیرند و سوآپ می کنند، به خصوص اگر تازه شروع کرده باشند. تحقیقات خود را انجام دهید تا بفهمید کدام شراکت با بازار و بودجه شما همخوانی دارد.

11. بازاریابی وابسته

علاوه بر پرداخت هزینه برای اینفلوئنسرها برای پست های حمایت شده، می توانید برای اشتراک گذاری محتوای وابسته به آن ها پول پرداخت کنید. این روشی است که به عنوان بازاریابی وابسته شناخته می شود.


بازاریابی وابسته شامل دو بازیکن است: تاجر و وابسته. شرکت وابسته محصول تاجر را برای مخاطبان خود تبلیغ می کند و در ازای آن درصدی از فروش را به دست می آورد.


خب این چگونه کار میکند؟ به‌عنوان تاجر، با شرکت‌های وابسته ارتباط برقرار می‌کنید، یا مستقیماً با آنها تماس می‌گیرید یا با استفاده از یک شبکه وابسته. هنگامی که آنها موافقت کردند با شما شریک شوند، یک پیوند منحصر به فرد به فروشگاه آنلاین خود در اختیار آنها قرار می دهید.


سپس، شرکت وابسته پیوند شما را تبلیغ می‌کند، شاید آن را در یک پست وبلاگ، استوری اینستاگرام یا ویدیوی یوتیوب قرار دهد. هنگامی که مشتری برای خرید روی پیوند کلیک می کند، شرکت وابسته از فروش کمیسیون دریافت می کند.


بازاریابی وابسته می تواند کسب و کار شما را در معرض دید گسترده تری قرار دهد. با مشارکت با شرکت های وابسته که در حال حاضر مخاطبان زیادی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی یا وبلاگ خود دارند، می توانید به مشتریان جدیدی دست پیدا کنید.

12. بازاریابی فراگیر

بازاریابی وابسته و اینفلوئنسر مارکتینگ چه وجه اشتراکی دارند؟ هر دوی آنها شامل شراکت با افراد خارج از کسب و کار شما برای تبلیغ محصول یا خدمات شما هستند.


این اصل راهنمای بازاریابی فراگیر است. یک استراتژی ارتباط موثر شامل استفاده از ارتباط با ایمیل برای ایجاد روابط با افرادی است که می توانند بر نظرات مشتریان در مورد برند شما تأثیر بگذارند. اینها شامل تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسان، روزنامه نگاران و حتی سایر مشاغل است.


هدف از برقراری ارتباط با این افراد این است که نام تجاری شما در یک سایت یا کانال رسانه اجتماعی شناخته شده ذکر شود. این امر اعتبار برند شما را در جایگاه شما تقویت می کند، در حالی که آگاهی از برند را ایجاد می کند و به شما کمک می کند تا در معرض دید قرار بگیرید. همچنین یک راه عالی برای برقراری ارتباط با افراد با نفوذی است که ممکن است برای کسب و کار شما در آینده مفید باشد.


بسیاری از شرکت ها همچنین از بازاریابی فراگیر برای ایجاد بک لینک یا لینک هایی از وب سایت های خارجی به سایت خود استفاده می کنند. داشتن تعداد زیادی بک لینک از منابع معتبر و معتبر به سئو کمک می کند و در نهایت می تواند ترافیک بیشتری را به وب سایت شما وارد کند. با این اوصاف، بدون انجام تحقیقات دقیق، لینک سازی را شروع نکنید، زیرا موتورهای جستجو می توانند شما را به دلیل اشتباه جریمه کنند.

13. بازاریابی ایمیلی

81 درصد از بازاریابان مشاغل کوچک به ایمیل به عنوان کانال اصلی کسب خود متکی هستند، در حالی که 80 درصد از آن برای حفظ مشتری استفاده می کنند.


بازاریابی ایمیلی شامل ارسال ایمیل به مشتریان بالقوه و مشتریان با هدف فروش بیشتر یا هدایت آنها به سمت پایین قیف بازاریابی است. از آنجایی که مستقیماً به دست مشتریان می رسد، تمایل به ایجاد بازده بالایی دارد. به ازای هر 1 دلاری که برای بازاریابی ایمیلی خرج می شود، میانگین بازگشت سرمایه 36 دلار است.


بسته به اهداف خود، می‌توانید انواع ایمیل‌ها از جمله خبرنامه‌های اطلاعاتی، انتشار محصولات جدید، اطلاعیه‌های فروش و یادآوری‌های سبد خرید را برای مخاطبان خود ارسال کنید. فقط به خاطر داشته باشید که همه

ایمیل شما باید برای دریافت پیام های خود مشترک شده باشید تا بتوانید از نظر قانونی مطابقت داشته باشید.


برای شروع جذب مشترک، فرم های جذب سرنخ را با فیلدهایی برای نام بازدیدکنندگان و آدرس ایمیل به وب سایت خود اضافه کنید. مطمئن شوید که فرم‌های شما چشم‌نواز هستند و شامل نسخه‌های قانع‌کننده‌ای هستند که افراد را تشویق می‌کند به لیست پستی شما بپیوندند.


14. بازاریابی چریکی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بیشتر تکنیک‌های تبلیغاتی که در این مقاله مورد بحث قرار می‌دهیم، اشکال مختلفی از بازاریابی دیجیتال را تشکیل می‌دهند. با این حال، بازاریابی چریکی یک نوع نادر از بازاریابی مدرن است که شامل آفلاین کردن تاکتیک‌های شماست.


بازاریابی چریکی از روش‌های جدید و غیر متعارف برای افزایش فروش و ایجاد آگاهی در مورد برند شما استفاده می‌کند. در حالی که گاهی اوقات توسط فناوری مانند رسانه های اجتماعی یا دستگاه های تلفن همراه کمک می شود، به طور کلی شامل گروه کوچکی از افراد می شود که از روش های جسورانه برای تبلیغ یک نام تجاری در یک مکان فیزیکی پر ترافیک استفاده می کنند. این به معنای هر چیزی است، از برندسازی یک فضای عمومی با هنر خیابانی گرفته تا ایجاد تجارب پاپ آپ همهجانبه در مکان های فیزیکی.


بازاریابی چریکی را می توان با بودجه کم به دست آورد، اما نیاز به انرژی بالا و اجرای سریع و منظم دارد. اگر برای این چالش آماده هستید، این روش سرگرم کننده و اصلی می تواند در اطراف برند شما سر و صدا ایجاد کند. برای ایده گرفتن به این نمونه های بازاریابی چریکی نگاهی بیندازید.

15. بازاریابی دهان به دهان

آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که مشتریان خوشحال بزرگترین حامیان شما هستند؟ این ایده اصلی پشت بازاریابی دهان به دهان (WOMM) است، که مشتریان راضی را وادار می کند تا در مورد محصول یا خدمات شما صحبت کنند.


این به دو دلیل مهم است: اول، استراتژی موفق WOMM به این معنی است که برند شما مشتریان وفادار و متعهد به دست آورده است. و از آنجایی که این افراد محصول شما را به دوستان خود توصیه می کنند، این به معنای خریداران بالقوه بیشتر نیز می باشد. به هر حال، مردم به توصیه های یک دوست قابل اعتماد بیشتر از یک فروشنده مغرض اهمیت می دهند.


هیچ رویکرد آزمایش شده و واقعی برای تضمین یک استراتژی موثر WOMM وجود ندارد، اما ضروری ترین عنصر شادی مصرف کننده است. خدمات مشتری درجه یک را ارائه دهید و تمام تلاش خود را برای رفع واقعی نیازهای مشتریان خود انجام دهید، از روشی که محصولات خود را طراحی می کنید تا ارزش هایی که به عنوان یک برند اعمال می کنید. مشتریان خود را مسحور کنید و توصیه ها دنبال خواهند شد.

16. بازاریابی ارجاعی

استراتژی بازاریابی ارجاعی از تبلیغات شفاهی استفاده می کند. این عمل شامل ایجاد یک برنامه ارجاع است که مشتریان را تشویق می کند تا محصولات شما را به دیگران توصیه کنند. به طور معمول، این برنامه‌ها زمانی که مشتری آن دوست را متقاعد به خرید کند، هم به مشتری و هم به دوستش تخفیف ارائه می‌کنند.


برای مثال، برنامه ارجاع Airbnb به اعضا اجازه می‌دهد تا با ارجاع دوستان خود برای تبدیل شدن به کاربران جدید Airbnb، اعتبار کوپن تبلیغاتی ("اعتبار سفر") را برای رزرو خانه‌ها/تجربه‌های آینده کسب کنند.

17. بازاریابی اکتسابی

بازاریابی اکتسابی، همانطور که از نامش پیداست، بازاریابی با هدف تنها به دست آوردن مشتریان جدید است. این با بازاریابی حفظ و بازاریابی برند متفاوت است که در ادامه بیشتر در مورد آنها خواهید خواند.


نمونه هایی از بازاریابی اکتسابی شامل سئو، محتوای وبلاگ برتر، صفحات فرود، و رسانه های اجتماعی یا تبلیغات گوگل است. هر چیزی که مستقیماً به دنبال جذب مشتریان جدید یا جذب سرنخ باشد، بازاریابی اکتسابی محسوب می شود.


هدف بازاریابان اکتساب ایجاد دارایی هایی است که مخاطبان هدف آنها را وادار به کلیک کردن کند. ارائه محصولات فریمیوم و آزمایش های رایگان، بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت شما، و گنجاندن CTA های استراتژیک در محتوای شما، همگی تکنیک های قدرتمندی برای به دست آوردن مشتریان جدید هستند.


18. بازاریابی حفظ

یک استراتژی بازاریابی قوی مستلزم اجرای هر دو تاکتیک حفظ و کسب در قیف فروش است. با این حال، شیوه‌های بازاریابی حفظ دارای اهداف و KPIهای متمایز هستند.


در حالی که بازاریابی اکتسابی بر جذب مشتریان جدید متمرکز است، بازاریابی حفظ با هدف بازگرداندن مشتریان قبلی و حفظ مشتریان موجود است. مطالعات نشان داده اند که این یک عمل قدرتمند با بازگشت سرمایه (ROI) بالا است. دستیابی به مشتریان جدید بین 5 تا 25 برابر گران‌تر از حفظ مشتریان فعلی است و علاوه بر آن، افزایش نرخ حفظ تنها تا 5 درصد می‌تواند سود را تا 95 درصد افزایش دهد.


یک استراتژی بازاریابی ماندگار مؤثر مستلزم آن است که بیش از حد به وعده های خود به مشتریان عمل کنید. راه هایی بیابید که کسب و کارتان از همان ابتدا فراتر از انتظارات آنها باشد، مانند تشکر از آنها با یک یادداشت دست نویس. هنگام درگیر شدن با آنها، چه با ارسال نظرسنجی های بازخورد مشتری یا برداشتن گام های اضافی برای رفع مشکلات آنها، فراتر از آن بروید.

19. بازاریابی برند

برخلاف بازاریابی اکتسابی و حفظ، بازاریابی برند بر فروش متمرکز نیست. در عوض، هدف اصلی آن شکل دادن به نحوه درک عمومی از برند شما است.


به عبارت دیگر، بازاریابی برند هویت شما را ارتقا می دهد، نه محصولات شما را. این آی

شامل ایجاد یک لوگو و ارائه یک زبان برند منسجم، رنگ ها و طراحی وب سایت است. همچنین مستلزم کنار هم قرار دادن یک داستان برند متقاعد کننده، و همچنین بیانیه ماموریتی است که ارزش های شما را به عنوان یک تجارت برجسته کند.


برای اینکه این تلاش‌ها مؤثر واقع شوند، برند شما باید عمیقاً با علایق، ارزش‌ها و نیازهای مخاطبان هدف شما هم‌خوانی داشته باشد. با تحقیق در مورد مخاطبان خود شروع کنید و سپس برندی را شکل دهید که مستقیماً با آنها صحبت کند.


20. بازاریابی رفتاری

بازاریابی رفتاری از رفتار مصرف کننده برای تصمیم گیری در مورد نحوه هدف قرار دادن مخاطب با مطالب مرتبط استفاده می کند. این شامل تقسیم دقیق مخاطبان بر اساس رفتار آنلاین آنها است.


برای به دست آوردن داده های رفتاری، می توانید اقدامات کاربران را در سایت خود تجزیه و تحلیل کنید. این اطلاعات بینش مهمی در مورد علایق و آمادگی یک کاربر خاص برای خرید ارائه می دهد. بر اساس این اطلاعات، بازاریابان می‌توانند کمپین‌های تبلیغاتی خاصی را برای مخاطبان مختلف ایجاد کنند.


همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، اتوماسیون بازاریابی در اینجا نقش حیاتی ایفا می کند، با رفتارهای خاصی که باعث ایجاد کمپین های خاص می شود. به عنوان مثال، یک اقدام خاص در وب‌سایت شما ممکن است به کاربر یک آگهی فیسبوک مرتبط را نشان دهد یا یک ایمیل خودکار برای آنها ارسال کند که محصولات مرتبط را توصیه می‌کند.

21. بازاریابی نوستالژی

بازاریابی نوستالژی قدرت نوستالژی را برای ایجاد احساسات گرم و شاد در اطراف برند شما برمی انگیزد. این شامل تزریق مطالب تبلیغاتی شما با مفاهیم آشنا است که خاطرات خوشی را تداعی می کند، و این یک راه عالی برای ایجاد اعتماد در یک شرکت جدید است.


به جذابیت یک بازی ویدیویی دوران 8 بیتی یا یک بطری شیشه ای کوکاکولا با لوگوی قرمز رنگ جاودانه اش فکر کنید. اینها به عشق ما به نوستالژی و اشتیاق ما به گذشته ای ناب و ساده دل می بندد.


برای استفاده از این استراتژی، سعی کنید یک کمپین رسانه اجتماعی مبتنی بر نوستالژی راه اندازی کنید که ارجاعات مدرسه قدیمی را در بر می گیرد و خاطرات دوران کودکی را در بین مخاطبان هدف شما فرا می خواند. فقط مطمئن شوید که پیام شما با داستان، ارزش ها و محصول برند شما سازگار است.

22. بازاریابی عصبی

یکی دیگر از انواع مهم بازاریابی، بازاریابی عصبی است. این رشته از بازاریابی عصب روانشناسی را در تحقیقات بازار به کار می گیرد. بازاریابان عصبی تصویربرداری و اسکن مغز را برای اندازه گیری پاسخ های فیزیولوژیکی و عصبی به محرک های بازاریابی تجزیه و تحلیل می کنند. برای مثال، آنها می توانند بگویند که آیا مشتری واقعاً از یک محصول خاص راضی است، حتی اگر آن را به صورت شفاهی بیان نکند.


این نه تنها راهی جذاب برای یادگیری بیشتر در مورد رفتار انسان است. همچنین به سازمان ها در ایجاد مواد بازاریابی که واقعاً کار می کنند کمک می کند. همه انواع بازاریابی روانشناسی را در نظر می گیرند، اما بازاریابی عصبی در علم واقعی و سخت پایه گذاری شده است. با هدایت تحقیقات عصبی، متخصصان بازاریابی می توانند رویکرد آگاهانه تری برای ساخت دارایی های بازاریابی، طراحی محصولات و توسعه یک برند ایجاد کنند.

23. بازاریابی عاطفی

بازاریابی عاطفی شامل هرگونه تلاش بازاریابی است که عمدتاً از احساسات برای ترغیب افراد به خرید یا تعامل با یک نام تجاری استفاده می کند.


برای موثر بودن، بازاریابی هیجانی باید بر روی یک احساس متمرکز شود، خواه شادی، غم، خشم، تعجب، ترس، انزجار یا چیزی در این بین. کمپین Dove’s Real Beauty را در نظر بگیرید که خوش بینی، پذیرش و عشق به خود را برای تبلیغ محصولات خود برمی انگیزد.


مطالعات نشان می دهد که احساس نقش مهم تری نسبت به تفکر در رفتار مصرف کننده دارد. چرا؟ زیرا اکثر مردم ترجیح می دهند هنگام تصمیم گیری از قلب خود پیروی کنند. بنابراین، در کمپین های بازاریابی خود، فقط بر مزایای محصول خود تمرکز نکنید. در عوض بر روی احساسی که می خواهید مردم هنگام استفاده از آن داشته باشند تمرکز کنید.

24. روابط عمومی

روابط عمومی که به عنوان روابط عمومی نیز شناخته می شود، زیرمجموعه ای از بازاریابی است که شامل مدیریت روشی است که رسانه ها کسب و کار شما را نشان می دهند. این فرآیند شامل استفاده از بیانیه‌های مطبوعاتی - بیانیه‌های رسمی در مورد یک مورد یا رویداد با ارزش خبری - برای تشویق رسانه‌ها به انتشار محتوا در مورد تجارت شما است.


به عنوان مثال، ممکن است از مطبوعات بخواهید که داستان‌هایی را در مورد راه‌اندازی کسب‌وکارتان، آخرین دور سرمایه‌گذاری، جایزه اخیر، یک محصول جدید پیشگامانه، یا یک مشارکت خیریه بزرگ منتشر کنند. هدف این است که درک عمومی از برند خود را شکل دهید و شرکت خود را به عنوان یک رهبر صنعت برجسته کنید. این به نوبه خود به تحریک تقاضا برای محصول یا خدمات شما کمک می کند.


در حالی که می توان آن را با سایر تلاش های بازاریابی ترکیب کرد، روابط عمومی یک شغل تمام وقت است. بسیاری از کسب و کارها یک تیم PR اختصاصی دارند تا به شرکت کمک کنند تا مطبوعات خوبی داشته باشد.

25. بازاریابی موبایلی

بخش اصلی هر استراتژی دیجیتالی، بازاریابی تلفن همراه از زمان ظهور گوشی های هوشمند به سرعت مورد توجه قرار گرفته است. این تکنیک به هر فعالیت بازاریابی یا تبلیغاتی اطلاق می شود که از دستگاه های تلفن همراه به عنوان پلت فرم اصلی تبلیغاتی خود استفاده می کند.


اگر صاحب یک گوشی هوشمند هستید، به احتمال زیاد با این استراتژی آشنا هستید. اعلان‌های فشاری، پیام‌های SMS، بازاریابی درون‌برنامه‌ای و کدهای QR همگی روش‌هایی هستند که معمولاً برای تبلیغ یک محصول یا برند استفاده می‌شوند.


بازاریابی تلفن همراه از این واقعیت استفاده می کند که مردم آن را حمل می کنند

دستگاه های تلفن همراه در همه جا همچنین از تمایل افراد به مرور غیر عادی وب از طریق تلفن همراه خود استفاده می کند و از این داده ها برای هدف قرار دادن مشتریان بالقوه با پیام های به موقع استفاده می کند. به عنوان مثال، خدمات موقعیت مکانی تلفن، کسب و کارها را قادر می سازد تا کاربران را بر اساس موقعیت فیزیکی آنها هدف قرار دهند.


26. بازاریابی رابطه مند

بازاریابی رابطه مند نوعی بازاریابی است که به جای تمرکز بر فروش یا معاملات کوتاه مدت، به دنبال ایجاد روابط بلندمدت با مشتری است. هدف بازاریابی رابطه مند، ایجاد یک پایگاه مشتری وفادار و قابل اعتماد است که از برند شما حمایت می کند.


این شیوه بازاریابی، حفظ مشتری را بر جذب اولویت می‌دهد. این شامل ارائه خدمات مشتری با کیفیت بالا و پاسخ به سؤالات و نیازهای مشتریان شما است، چه از طریق تعامل با آنها در رسانه های اجتماعی یا استفاده از چت زنده در وب سایت شما.


نکته مهم این است که ایجاد روابط قوی با مشتریان فقط به معنای ارائه خدمات خوب به آنها تا زمانی که آنها اقدام به خرید نکرده اند نیست. شما باید تا مدت‌ها پس از اولین خرید مشتریان خود را خوشحال کنید، مانند ارائه یک برنامه وفاداری با امتیازات ویژه، توصیه‌های مکمل یا نکات و راهنماهای مراقبت از محصول. اقدامات متفکرانه ای مانند این می تواند جامعه ای را در اطراف برند شما ایجاد کند و یک رابطه مادام العمر با طرفداران شما ایجاد کند.

27. بازاریابی صوتی

بازاریابی صوتی نوع نسبتا جدیدی از بازاریابی است که از شیوه های سئو برای جستجوی صوتی استفاده می کند. این به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا به جای تایپ کردن، از افرادی که صحبت می‌کنند، جستجو کنند. در حالی که جستجوی صوتی چندین سال است که وجود دارد، با محبوبیت بلندگوهای هوشمند مانند Amazon Alexa یا Google Home و همچنین دستیارهای تلفن هوشمند مانند Siri، به طور فزاینده ای رایج شده است.


روش های متعددی وجود دارد که جستجوی صوتی با عبارات تایپ شده متفاوت است. به عنوان مثال، افرادی که با صدا جستجو می کنند ممکن است از عبارات طولانی تر یا حتی جملات کامل استفاده کنند. اگر شخصی در رایانه خود مرور می کند و مشتاق همبرگر است، ممکن است به سادگی «برگر رستوران» را در Google تایپ کند. از طرف دیگر، اگر مشغول رانندگی هستند، ممکن است از سیری بپرسند: "از کجا می توانم برگر تهیه کنم؟"


Google با بهبود مستمر قابلیت‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) موتور جستجوی خود، این تنوع معنایی را تطبیق می‌دهد. برای اینکه در صدر این دنیای همیشه در حال تکامل سئو قرار بگیرید، با بازاریابی صوتی آشنا شوید و سایت خود را با جستجوی صوتی تطبیق دهید. یکی از راه های انجام این کار این است که عنوان پست های وبلاگ را به صورت یک سوال بنویسید.

28. بازاریابی مشارکتی

بازاریابی مشارکتی زمانی است که دو یا چند کسب و کار تلاش های تبلیغاتی خود را برای منافع متقابل ترکیب می کنند. با همکاری، دسترسی خود را به مخاطبان کسب‌وکار دیگری افزایش می‌دهید، در حالی که آن‌ها دسترسی خود را به شما گسترش می‌دهند. این می تواند آگاهی از برند ایجاد کند، مشتریان جدیدی به دست آورد و به رشد روابط با شرکت هایی که ارزش های شما را به اشتراک می گذارند کمک کند. به عنوان مثال، برنامه شریک برای آژانس ها ساخته شده است تا از مشتریان خود پشتیبانی کنند و برای هر سایتی که در می سازند پاداش دریافت کنند.


برای امتحان این رویکرد، شروع به تحقیق در مورد مشاغل با مخاطبان هدف مشابه کنید. در حالت ایده‌آل، آن‌ها باید محصولاتی را ارائه دهند که مطابق با محصول شما باشد تا مشتریان را به خرید هر دو تشویق کند. و البته، شما باید مطمئن شوید که آنها به طور مستقیم یا غیرمستقیم با کسب و کار شما رقابت نمی کنند.


گزینه های بازاریابی مشارکتی شامل میزبانی یک وبینار مشترک، انجام یک مطالعه تحقیقاتی با هم، یا همکاری در انتشار یک محصول خاص است. به عنوان مثال، اگر یک کسب و کار کوچک در زمینه فروش تخته های شیرینی سازی اداره می کنید، با شراب سازی محلی همکاری کنید و محصولات خود را با هم بازاریابی کنید.

29. بازاریابی توسط کاربر

در حالی که بازاریابی مشارکتی از قدرت سایر مشاغل استفاده می کند، بازاریابی تولید شده توسط کاربر به مخاطبان شما ضربه می زند. هر استراتژی که به مصرف کنندگان اجازه می دهد در یک کمپین بازاریابی شرکت کنند، بازاریابی تولید شده توسط کاربر در نظر گرفته می شود.


متداول ترین استراتژی بازاریابی ایجاد شده توسط کاربر، ترغیب کاربران به استفاده از محصول شما و به اشتراک گذاری تجربه از طریق رسانه های اجتماعی است. در اینستاگرام، این معمولاً شامل استفاده از یک هشتگ مارک برای سازماندهی همه پست‌ها در یک مکان یا برچسب‌گذاری برند در TikTok، Story یا Reel است.


مزیت اصلی به اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر، ایجاد تعامل و گسترش آگاهی از برند است. علاوه بر این، محتوایی که نشان می‌دهد کاربران واقعی از محصولات شما لذت می‌برند، به سایر مصرف‌کنندگان نیز کمک می‌کند تا آنها را امتحان کنند.

30. بازاریابی فصلی

بازاریابی فصلی که به عنوان بازاریابی تعطیلات نیز شناخته می شود، تبلیغ محصولات و خدمات در زمان های خاصی در طول سال است. این ممکن است شامل داشتن یک کمپین بازاریابی برای روز ولنتاین، یک کمپین متفاوت برای کریسمس و دیگری برای ماه پراید باشد.


در حالی که هر کسب و کاری می تواند از این نوع بازاریابی بهره مند شود، به ویژه برای مشاغل فصلی بسیار مهم است. به عنوان مثال، یک گل فروشی یا کسب و کار جواهرات، می خواهد برای روز ولنتاین و روز مادر سرمایه گذاری زیادی در بازاریابی انجام دهد.

انواع بازاریابی: مادر فصلی

انواع بازاریابی: بازاریابی فصلی


31. بازاریابی مخفیانه

احتمالاً قبلاً با مکان‌یابی محصول آشنا هستید، که شامل تبلیغ نامحسوس یک محصول با نمایش آن در یک فیلم، برنامه تلویزیونی یا شکل دیگری از رسانه است. این نوع بازاریابی به بازاریابی مخفیانه معروف است که به آن بازاریابی مخفی نیز می گویند.


به طور کلی، این استراتژی بازاریابی شامل تبلیغ یک محصول برای مصرف کنندگان است بدون اینکه آنها بدانند که برای آنها بازاریابی می شود. جدای از قرار دادن محصول، بازاریابی مخفیانه می تواند در انجمن های آنلاین اتفاق بیفتد که در آن بازاریابان درباره یک محصول صحبت می کنند تا سر و صدا ایجاد کنند.


هدف بازاریابی مخفیانه تولید فوری فروش نیست، بلکه ایجاد علاقه به یک محصول یا برند است. این تکنیک همچنین باعث می‌شود که مخاطبان نسبت به تبلیغات مستقیم پاسخ‌دهی بیشتری نشان دهند، زیرا آنها را با برداشت مثبت از برند مواجه می‌کند.

32. B2C

بازاریابی کسب و کار به مصرف کننده (B2C) قدرت خرید یک مصرف کننده را هدف قرار می دهد. بیشتر کسب‌وکارها بر بازاریابی B2C تمرکز می‌کنند، به‌ویژه آنهایی که کالاهای بسته‌بندی مصرف‌کننده (CPG) را می‌فروشند. به این دلیل که بازاریابی B2C مخاطبان گسترده و چرخه های فروش کوتاهی را فراهم می کند که امکان تصمیم گیری سریع برای خرید را فراهم می کند. مصرف کنندگان اغلب برای خود خرید انجام می دهند، به این معنی که نیازی به تایید بسیاری از سهامداران ندارند.


با این حال، نیازهای مصرف کننده دائماً تغییر می کند، به این معنی که این بازار سریع می تواند یک شبه تغییر کند. بنابراین، کسب و کارهای B2C باید تلاش کنند تا با روندهای بازاریابی و بینش رفتار مصرف کننده به روز بمانند.


تاکتیک های رایج بازاریابی B2C شامل بازاریابی تأثیرگذار، مسابقات رسانه های اجتماعی و برنامه های وفاداری مشتری است

33. B2B

بازاریابی B2B مخفف بازاریابی تجاری به کسب و کار است. در این نوع بازاریابی، یک کسب و کار خدمات را به کسب و کار دیگری می فروشد. در حالی که بازاریابی B2B هنوز یک فرد منحصر به فرد را هدف قرار می دهد، معمولاً بر اساس نقش، شرکت یا صنعت آنها است.


چرخه‌های فروش B2B طولانی هستند، زیرا کسب‌وکارها قبل از خرید کالا یا خدمات به تحقیقات و تأیید سهامداران بیشتری نسبت به مصرف‌کنندگان نیاز دارند. بازاریابی B2B معمولاً با جذب بازاریابان سرنخ های واجد شرایط بازاریابی (MQL) به قیف فروش خود و استفاده از توسعه فروش برای برقراری تماس و اجرای نمایش محصولات آغاز می شود.


بیشتر بازاریابی B2B به صورت دیجیتال یا از طریق کنفرانس های خاص صنعت انجام می شود. بسیاری از بازاریابان B2B از پایگاه داده عنوان شغلی لینکدین برای هدف قرار دادن مخاطبان حرفه ای استفاده می کنند. این دیگر استراتژی های تولید سرنخ را برای ایده ها بررسی کنید.

34. بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی یک محصول یا خدمات را از طریق تلفن تبلیغ می کند. شرکت ها می توانند با مشتریان احتمالی یا فعلی تماس بگیرند و آنها را از معاملات ویژه یا محصولات جدید مطلع کنند. به عنوان مثال، یک شرکت خدمات مالی می تواند از بازاریابی تلفنی برای تبلیغ یک کارت اعتباری جدید استفاده کند.


بازاریابی تلفنی خدمات فروش تعاملی و شخصی تری را ارائه می دهد، ارتباط فوری با مشتریان ایجاد می کند و فرصت پاسخگویی واضح به سوالات فنی را فراهم می کند.


در حالی که شرکت شما ممکن است از یک مرکز تماس استفاده کند، کسب و کارها بیشتر از تماس‌های خودکار یا "ربات" برای این تاکتیک استفاده می‌کنند. به دلیل ماهیت سرزده و خواستگار، بسیاری از مشتریان بازاریابی تلفنی را دوست ندارند. اگر تصمیم به ادامه آن دارید، اطمینان حاصل کنید که فقط با افرادی که شرکت کرده اند تماس بگیرید تا از آسیب دیدن برند جلوگیری کنید.

35. باعث بازاریابی شود

بازاریابی علت مسئولیت اجتماعی شرکت شما را در قبال یک غیر انتفاعی یا سایر ابتکارات جهانی بهتر نشان می دهد. از طریق بازاریابی علت، رابطه بهتری با جامعه خود و کسانی که از ارزش های شما حمایت می کنند ایجاد خواهید کرد. این می تواند از طریق افزایش وفاداری به برند و مزیت رقابتی تعریف شده به رشد بلندمدت کسب و کار تبدیل شود.


یک ابتکار محبوب در این فضا، بازاریابی پایدار است، جایی که شرکت ها شیوه های دوستدار محیط زیست خود را به نمایش می گذارند. برای شروع، مقدار ثابتی از فروش را به یک هدف یا شریک با یک سازمان محلی برای حمایت از یک ابتکار متعهد کنید.

36. بازاریابی رویداد

کسب و کارها می توانند از بازاریابی رویدادها برای ایجاد روابط پایدار و ایجاد تجربیات به یاد ماندنی برای مخاطبان هدف خود استفاده کنند. رویدادها می‌توانند از کنفرانس‌های مبتنی بر رهبری فکری یا رویدادهای آنلاین تا کارگاه‌های تولید محصول متفاوت باشند


تجربیات رویدادهای مثبت می‌تواند از طریق تعامل و آموزش یک به یک مشتری معنادار منجر به کسب و کار جدید بیشتر شود. 74 درصد از مصرف کنندگان می گویند که تجربیات رویدادهای برند باعث می شود آنها تمایل بیشتری به خرید محصولات تبلیغاتی داشته باشند. قبل از راه‌اندازی رویداد، مشخص کنید که می‌خواهید شرکت‌کنندگان با کدام خاطره کنار بیایند. تاثیرگذارترین نتایج احساساتی است که با مردم به جا می گذارید.


نکته: از یک وب‌سایت رویداد حرفه‌ای و رویدادهای برای جمع‌آوری RSVP، برنامه‌ریزی صندلی و موارد دیگر استفاده کنید.

بازاریابی رویداد به عنوان یک نوع بازاریابی برای در نظر گرفتن تصویر یک بنر RSVP بازاریابی رویداد به عنوان یک نوع بازاریابی برای در نظر گرفتن تصویر یک بنر RSVP


37. بازاریابی جهانی

از آنجایی که کسب و کارهای آنلاین به طور فزاینده ای مخاطبان جهانی را جذب می کنند، بسیاری به بازاریابی بومی سازی، بهینه سازی پیام ها و محصولات متناسب با ویژگی های فرهنگی و جغرافیایی روی می آورند.


بازاریابی جهانی به شما نشان می‌دهد که فرهنگ‌های مختلف در بین مخاطبان هدف خود را درک می‌کنید و به شما امکان می‌دهد y را متناسب کنید

پیام و محصول ما متناسب با نیازهای آنها باشد.


یکی از روش‌ها، بومی‌سازی عبارات و تصاویر یا حتی ایجاد محصولاتی است که برای فرهنگ‌های خاص مناسب‌تر هستند. برای مثال،  یک کمپین بازاریابی را راه‌اندازی کرد که کاملاً برای مخاطبان آلمانی‌زبانش سفارشی شده بود که از طنز و زمینه‌های محلی به نام «ما می‌دانیم به چه فکر می‌کنید» استفاده می‌کند.


برای به دست آوردن احترام برای شرکت خود و اجتناب از توکن سازی، یک راه عالی برای نزدیک شدن به بومی سازی، مشارکت با اعضای جامعه یا فرهنگی است که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید.

38. بازاریابی محاوره ای

بازاریابی مکالمه به برندها این امکان را می دهد که راحت تر با مشتریان خود گفتگو کنند.

امروزه مصرف کنندگان انتظار دارند پاسخ های مورد نیاز خود را فوراً بیابند.


راه حل های بازاریابی مکالمه روش های سریع خدمات مشتری را ارائه می دهند. در واقع، حدود 73 درصد از مشتریان، چت زنده را قابل قبول ترین شکل ارتباط با یک شرکت می دانند.


نه تنها مشکلات یا سوالات بازدیدکنندگان حل می شود، بلکه این روش بازاریابی ورودی می تواند این گفتگوها را به سرنخ هایی تبدیل کند که قیف فروش شما را بهبود می بخشد و مشتریان راضی را باز می گرداند.


کسب‌وکارها می‌توانند با افزودن چت زنده به یک وب‌سایت یا با باز کردن ارتباط در کانال رسانه‌های اجتماعی، واتس‌اپ و سایر پیام‌رسان‌ها، از بازاریابی مکالمه استفاده کنند.


در اینجا بیشتر در مورد اینکه چرا یک تجارت به چت زنده در وب سایت خود نیاز دارد، توضیح داده شده است.

چت زنده به عنوان نوعی بازاریابی محاوره ای استفاده می شود. این نوع بازاریابی یک جعبه گفتگو را در یک وب سایت نشان می دهد که چت زنده به عنوان نوعی بازاریابی مکالمه استفاده می شود. این نوع بازاریابی یک جعبه گفتگو را در یک وب سایت نشان می دهد


49. بازاریابی محصول

بازاریابی محصول فقط تصاویر زیبایی از محصول شما نیست، بلکه باعث افزایش تقاضا و استفاده از آن می شود. بازاریابی محصول تناسب محصول با بازار را تضمین می کند و به درک بهتر مشکلات مشتری کمک می کند. از تحقیقات بازار، فروش و داده های موفقیت مشتری برای اطلاع رسانی پیام استفاده می کند.


این نوع بازاریابی به شما کمک می‌کند تا از طریق تقسیم‌بندی، هدف‌گذاری و شخصیت‌ها، مشتری کامل را جذب کنید. بازاریابی محصول همچنین به شما این امکان را می دهد که درک بهتری از آنچه رقبا انجام می دهند و جایگزین هایی که مخاطبان شما در نظر دارند را درک کنید. با تمام این بینش ها، شرکت شما می تواند به بهترین وجه پیام رسانی و خود محصول را برای بهبود فروش تغییر دهد.


این بازاریابی دارای شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) است که به اندازه‌گیری اثربخشی تلاش‌ها در کل خط محصول شرکت کمک می‌کند. برای مثال، شرکت‌های نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) معمولاً اهدافی را در مورد تعداد ثبت‌نام‌های آزمایشی و آزمایشی، نرخ سرنخ به مصرف‌کننده و درآمد تعیین می‌کنند.

40. بازاریابی مبتنی بر حساب

بازاریابی مبتنی بر حساب (ABM) که به عنوان بازاریابی حساب کلیدی نیز شناخته می‌شود، دارای بازاریابی و فروش است که پیام‌ها، کمپین‌ها و تجربه‌های خرید شخصی را برای هدف قرار دادن یک حساب یا شرکت خاص ایجاد می‌کند. کسب و کارها اغلب از ABM به عنوان یک روش بازاریابی اکتسابی برای تولید سرنخ های جدید استفاده می کنند.


ABM در بین مشاغل B2B با مخاطبان خاص محبوب است، مانند شرکت های پزشکی که می خواهند بیمارستان های دقیق را هدف قرار دهند.


معمولاً حداقل تعداد حساب‌هایی وجود دارد که باید برای موفقیت ABM تهیه کنید. بسیاری از راه حل های تبلیغاتی به شما این امکان را می دهند که یک برگه انبوه را با شرکت های مورد نظر آپلود کنید تا فقط برای تبلیغات ارائه شده به آنها هزینه بپردازید.

برچسب ها بازاریابی , سایت ,
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 12
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 33
 • بازدید ماه : 27
 • بازدید سال : 118
 • بازدید کلی : 3,456